Reklama

Urząd miasta kupił dwa nowe samochody

Grzegorz Żądło
Urząd Miasta Katowice rozstrzygnął przetarg na dostawę dwóch nowych samochodów osobowych. Wygrał go dealer Skody, który był jedynym oferentem. I to właśnie auta tej marki zasiliły urzędową flotę. Dwie octavie kosztowały łącznie 178 000 zł.

Urząd bardzo szczegółowo określił w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteria, jakie musiały spełniać samochody. To m.in. silnik o mocy co najmniej 140 KM i pojemności od 1360 do 1599 cm sześć., 6-biegowa manualna skrzynia biegów, czujniki parkowania z tyłu i z przodu, tempomat, bagażnik na minimum 500 litrów, kolor metalizowany perłowy lub czarny czy dwa komplety opon z kołami o rozmiarze minimum 16 cali. Dostawca musiał też zapewnić 3 -letnią gwarancję.

Ofertę złożyła tylko jedna firma. A że spełniała kryteria i mieściła się w założonym budżecie, to została wybrana. Octavie dostarczyło przedsiębiorstwo Auto Śliwka, czyli dealer skody z ul. Kościuszki w Katowicach.

Jak mówi Maciej Stachura, rzecznik prasowy UM Katowice, zakup nowych samochodów spowodowany był znacznym wyeksploatowaniem dotychczas użytkowanych aut służbowych z rocznika 2005. Jeden z nich ma już 330 000 km przebiegu, drugi 290 000 km. – Samochody nie są przypisane do konkretnych osób. Używa się ich według zapotrzebowania – wyjaśnia Stachura.

Co stanie się teraz ze starymi samochodami? – Spośród wszystkich będących na stanie urzędu miasta, również tych będących w dyspozycji wydziałów, zostaną wytypowane te najbardziej wyeksploatowane. Po ocenie rzeczoznawcy informacja o zbędnych składnikach majątku zostanie umieszczona w BIP. Wniosek o przejęcie samochodu mogą w pierwszej kolejności składać jednostki organizacyjne miasta. Jeśli nie będzie zainteresowanych, samochody zostaną wystawione na sprzedaż – tłumaczy rzecznik UM.

Zdjęcie poglądowe ze strony www.skoda-auto.pl


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*