Reklama

Trzy Lokale na Kulturę do wzięcia. Największy ma ponad 150 m kw.

Redakcja
Lokale na Kulturę w centrum i blisko centrum Katowic czekają na najemców. Tym razem miasto poszukuje chętnych do trzech lokali. Największy z nich jest dwupiętrowy i mieści się przy ul. 3 Maja.

Kolejna edycja programu “Lokal na Kulturę” w Katowicach. Już po raz 12. miasto szuka najemców do lokali. W poprzedniej edycji nie wszystkie miejsca zostały wynajęte. W grudniu 2018 r. podpisano umowy na trzy z pięciu oferowanych przez miasto lokali. Przy ul. Andrzeja powstanie centrum  kultury cyfrowej dla najmłodszych i studio IT. W Ligocie, przy ul. Koszalińskiej 18, przestrzeń o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych zostanie zamieniona na klubokawiarnię. Z kolei w Burowcu nowy najemca lokalu przy ul. Przedwiośnie 4A zamierza stworzyć “Scenę za szybą”. Mają się tam odbywać m.in. kameralne koncerty, wernisaże i pokazów filmów. Dodatkowa ma działać kawiarnia i sala prób z mini studiem nagraniowym.

W tej edycji “Lokalu” miasto chce udostępnić zainteresowanym 3 kolejne miejsca. To lokale przy ul. Gliwickiej 182, ul. Kochanowskiego 11 i ul. 3 Maja 25. Wszystkie są częściowo wyposażone, ale w każdym remontu wymaga przynajmniej jedna z instalacji i konieczne są prace wykończeniowe. Największy lokal to ten po restauracji Popiół i Diament przy ul. 3 Maja. Jest dwupiętrowy i łącznie ma 157 m kw. powierzchni użytkowej. Swoje wnioski można zgłaszać w urzędzie miasta w wydziale budynków i dróg (ul. Rynek 1, II p., p. 205) lub w Biurze Obsługi Mieszkańców (stanowiska 20 i 21). Zainteresowani mają na to czas do 6 lutego. Szczegóły dotyczące dostępnych lokali, regulamin i dokumenty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*