Reklama

Trwają przygotowania do obchodów Święta Policji przed Spodkiem. Weźmie w nich udział Andrzej Duda

Ł. K.
Centralne obchody Święta Policji w Katowicach. W uroczystościach wezmą udział m.in. komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i prezydent Andrzej Duda. Dzisiaj na placu przed Spodkiem trwają już przygotowania do uroczystości.

Święto Policji obchodzone jest corocznie 24 lipca. W tym roku mijają 103 lata od uchwalenia przez Sejm ustawy o Policji Państwowej. Tym razem centralne obchody święta zaplanowano na 23 lipca na placu Sławika i Antalla w Katowicach. – Sto lat temu to właśnie do tego miasta, po przyłączeniu części Górnego Śląska do Polski, dumnie wkroczyła kilkukilometrowa, wojskowa defilada – mówi komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w zaproszeniu opublikowanym na stronie komendy głównej. W trakcie uroczystości uczczona zostanie nie tylko 103. rocznica utworzenia policji, ale również setna rocznica powstania policji województwa śląskiego.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. W jego trakcie odbędą się mianowania policjantów na wyższe stopnie i wręczone zostaną nominacje generalskie. Poza tym wyróżnieni policjanci otrzymają odznaczenia państwowe i resortowe. Uroczystość rozpocznie podniesienie na maszt flagi państwowej. W obchodach oprócz komendanta głównego policji, ma wziąć udział prezydent Andrzej Duda. Wydarzenie ma zakończyć uroczystą defiladą. Całość potrwa około 1,5 godziny.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 22 lipca, 2022 at 5:48 pm - Reply

    Skwer/otoczenie wokół KTW ll nadal nie oddane do użytku publicznego, pomimo przekazania im przez UM Katowice, działek w dzierżawie za symboliczne pieniądze… Oni chyba chcą to oddać równo z otwarciem biurowca czyli w styczniu ;))

Dodaj komentarz

*
*