Reklama

Trwają przygotowania do budowy domu kultury na os. Witosa. Jest umowa na projekt

Redakcja
Urząd miasta podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie projektu domu kultury, który powstanie w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego na osiedlu Witosa. W pierwszej kolejności spółka Blank Architekci przygotuje koncepcję obiektu, która będzie podstawą do dalszych prac, w tym określenia zakresu inwestycji oraz kosztów jej budowy i utrzymania.

Wstępne założenia, które powstały po konsultacjach z mieszkańcami, mówią o tym, że w nowym domu kultury znajdą się:

– sala wielofunkcyjna, wytłumiona akustycznie na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych, ze sceną i widownią na ok. 200 miejsc siedzących wraz z ekranem, nagłośnieniem, oświetleniem, multimediami i kurtyną,

– hol, w którym będzie możliwa organizacja wystaw, z systemami podwieszania i podświetlania,

– sala baletowa z parkietem, lustrami, nagłośnieniem, garderobami, sanitariatami z prysznicami,

– sala taneczno-ruchowa

– dwie sale zajęciowe, np. do nauki gry na instrumentach,

– sala do organizacji spotkań

– pracownia plastyczna z pomieszczeniem magazynowym,

– pracownia ceramiczna z piecem do wypalania ceramiki,

– pokój dla matki z dzieckiem.

Wyposażenie domu kultury ma umożliwić organizację imprez plenerowych. Do dyspozycji organizatorów wydarzeń będzie zadaszona scena plenerowa, nagłośnienie, oświetlenie, a także ławy, krzesła i namioty. Ponadto dzięki wyposażeniu w ekran dmuchany, projektor, leżaki i pufy możliwa będzie organizacja plenerowych projekcji filmowych.

W nowym budynku MDK będzie także działać Klub Seniora oraz Rada Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedla Witosa. Na terenie wokół budynku zostanie zainstalowany monitoring, pojawią się miejsca postojowe, chodniki i oświetlenie.

Mający powstać budynek MDK zostanie wkomponowany w nowy park miejski. W planach jest utworzenie ogrodów społecznych, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych o charakterze przyrodniczo-historycznym, montaż urządzeń fitness, elementów małej architektury,  ławek, koszy na śmieci i oświetlenia. Na terenie parku planowane jest również zbieranie deszczówki przeznaczonej do podlewania roślin, a także wykorzystanie ekologicznych form nawadniania, m.in. suche rzeki i suche oczka wodne.

Budynek MDK i teren parku będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizacja inwestycji zostanie podzielona na dwa etapy: w pierwszym powstanie budynek, w kolejnym park. Rozpoczęcie budowy przewidywane jest na rok 2022.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*