Reklama

Trwa rekrutacja wolontariuszy na szczyt klimatyczny

Redakcja
W dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku w Katowicach odbędzie się Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24). Do stolicy woj. śląskiego przyjedzie około 30 tys. gości. Tak wielka impreza nie może się obyć bez wolontariuszy.

Do zadań wolontariuszy będzie należała obsługa punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej, przeznaczonej dla organizacji pozarządowych i aktywistów. Wolontariusze będą potrzebni zarówno w Katowicach, jak i w Krakowie.

Zgłaszać mogą się osoby pełnoletnie, które posługują się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji i są dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane jest doświadczenie w wolontariacie i znajomość innych języków obcych. Dodatkowy atutem będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Wszyscy wolontariusze dostaną specjalny „pakiet wolontariacki”, w skład którego wejdzie strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. W trakcie pracy będą mogli liczyć na  ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie  podczas COP24  powinny wypełnić  formularz  rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ. , a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października br. Wolontariusze zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w obowiązkowych szkoleniach, które odbędą się w listopadzie.

W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*