Reklama

Trwa modernizacja torowiska w Katowicach. Szykują się duże utrudnienia dla pasażerów

Redakcja
Trwają prace na torowisku wzdłuż ul. Chorzowskiej. Gotowy jest jeden tor, a teraz wykonawca przystępuje do realizacji drugiego etapu. Dlatego przez dwa dni tramwaje nie będą tędy kursowały.

Trwa remont na 400-metrowym odcinku torowiska w Katowicach. W związku z zaplanowanymi na ten weekend pracami szykują się duże utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Remont torowiska przebiegającego wzdłuż ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do ul. Dębowej rozpoczął się w czerwcu. Zakres prac obejmuje modernizację dwutorowej linii tramwajowej pomiędzy przystankiem Dąb Kościół a skrzyżowaniem ul. Chorzowska-ul. Złotą. Wykonawca zakończył przebudowę pierwszego toru i teraz przystępuje do kolejnego etapu. Dlatego konieczne jest zabudowanie rozjazdów technologicznych umożliwiających prowadzenie ruchu w trakcie prac po jednym torze.

Z tego powodu od soboty, 24 czerwca, od godz. 6.00 do godz. 3.20 w dniu 26 września (poniedziałek) występować będą utrudnienia. Trzy linie tramwajowe nie będą kursować, a trasy i rozkłady jazdy pozostałych zostaną zmienione. ZTM zachęca pasażerów do sprawdzania rozkładów jazdy. W weekend zaplanowano poniższe zmiany:

  • linia nr 19 kursować będzie na trasie Bytom Pl. Sikorskiego – Chorzów Stadion Śl.,
  • linia nr 6 kursować będzie na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Bytom Pl. Sikorskiego – Chorzów Stadion Śl.,
  • linia nr 11 kursować będzie na trasie Chorzów Metalowców – Chorzów Stadion Śl.,
  • linia nr 46 kursować będzie na trasie podstawowej ze zwiększeniem częstotliwości kursowania,
  • linie 0,23 i 43 nie będą kursowały.

Ponadto linia 20 nie wykona kursów zjazdowych w dniach 24 i 25 września na odcinku: Chorzów Rynek – Zawodzie Zajezdnia (w zamian realizowane będą dodatkowe kursy na trasie: Chorzów Rynek – Chorzów Batory Zajezdnia), a w dniach 25 i 26 września nie wykona kursów wyjazdowych na odcinku: Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Rynek (w zamian realizowane będą dodatkowe kursy na trasie: Chorzów Batory Zajezdnia – Chorzów Rynek).

Na trasie wyłączonej z ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-6 kursująca z częstotliwością co 15 minut. Komunikacja zastępcza nie będzie obsługiwać przystanków: Katowice Stęślickiego, Dąb Silesia City Center, Katowice Rondo i Katowice Rynek w obydwu kierunkach oraz Park Śląski Wesołe Miasteczko w kierunku Chorzowa. W celu zminimalizowani utrudnień wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii 840 i M3, które będą obsługiwać dodatkowe przystanki.

 Szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładach i trasę zastępczego autobusu można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*