Reklama

Trwa budowa apartamentowca w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Mieszkaniowa inwestycja w ścisłym centrum Katowic nabiera tempa. Apartamentowiec przy ul. Opolskiej to mieszkania o wysokim standardzie. Pod budynkiem powstanie parking podziemny, a na parterze windy dla samochodów. Za takie miejsca postojowe trzeba będzie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeszcze niedawno na placu za Filharmonią Śląską działał płatny parking. Teraz buduje się tam Dom przy Filharmonii. Aktualnie wykonawca prowadzi prace ziemne i przygotowuje się do zalania fundamentów. To nowa inwestycja mieszkaniowa krakowskiego dewelopera, spółki Wawel Service Sp. z o.o. Projekt pracowni Linia Architekci ma nawiązywać do modernistycznej architektury Katowic. Budynek będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Na parterze znajdą się cztery dwupoziomowe lokale usługowe. Poziom -1 będzie służył jako parking. Poza tym na poziomie parteru zlokalizowane zostaną maszyny do parkowania tzw. park lift. To miejsca parkingowe, na których będą mogły zaparkować dwa samochody – jeden nad drugim. Wykup zwyczajnego miejsca postojowego w podziemnym garażu kosztuje 40 tys. zł. Natomiast parking-winda to koszt 35 tys. zł.

 

Łącznie w Domu przy Filharmonii ma powstać 105 mieszkań, a miejsc postojowych będzie 108. Najwięcej lokali w ofercie stanowią kawalerki o powierzchniach od 30 do 40 m kw. Poza tym jest 11 mieszkań 2-pokojowych (od 36 do 50 m kw.), 36 mieszkań 3-pokojowych (od 55 do 70 m kw.). Na ostatniej kondygnacji znajdą się dwa 80-metrowe apartamenty czteropokojowe. Każdy taki apartament będzie miał swój własny taras o powierzchni około 40 m kw.

Sprzedaż mieszkań rozpoczęła się w lutym tego roku. Obecnie rezerwacja przedwstępna lokali w nowej inwestycji przy ul. Opolskiej utrzymuje się na poziomie 40%. Za około miesiąc nowi właściciele podpiszą pierwsze umowy z inwestorem. Ceny za metr kwadratowy w apartamentowcu kształtują się od 8 tys. zł do nawet 10 tys. zł. Zgodnie z planem, klucze do mieszkań mają zostać przekazane najpóźniej w drugim kwartale 2021 roku.


Tagi:

Komentarze

 1. Mariusz 6 czerwca, 2019 at 6:05 am - Reply

  Dziwne tylko to, że ten rynek zdominował Kraków….ciekawe….

  • Obywatel 6 czerwca, 2019 at 7:51 am Reply

   No właśnie, ciągle ten Kraków buduje.
   A Inwestorów i dewloperów z Katowic nie ma?

   No chyba że ma to być taki ratunek dla poprawy wzrostu ludności, ale to jest drogą do nikąd.

Dodaj komentarz

*
*