Reklama

Apartamentowiec wyrośnie obok filharmonii. Krakowski deweloper sprzedał już część mieszkań

Łukasz Kądziołka
Dom przy Filharmonii to nowoczesny apartamentowiec, którego budowa ma rozpocząć się wkrótce. Jak sama nazwa wskazuje, inwestycja mieszkaniowa będzie zlokalizowana w ścisłym centrum Katowic. Oferta dewelopera z Krakowa cieszy się sporym zainteresowaniem.

Nowa inwestycja mieszkaniowa ma wkrótce ruszyć w ścisłym centrum Katowic. O planach firmy Wawel Service pisaliśmy już w 2017 roku. Będzie to druga po osiedlu Bytkowska Park realizacja krakowskiego dewelopera w Katowicach. Od tamtej pory na działce o powierzchni niespełna dwóch hektarów przy ul. Opolskiej nic się nie dzieje. Za budynkami Filharmonii Śląskiej oraz hotelu B&B działa płatny parking. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach rozpoczną się tu przygotowania do inwestycji. „Dom przy Filharmonii”, bo tak ma nazywać się nowy budynek mieszkalny, będzie miał 7 kondygnacji naziemnych. Na parterze znajdą się cztery dwupoziomowe lokale usługowe. Natomiast na kondygnacjach od 1. do 7. powstaną mieszkania. Najwięcej (56 lokali) będzie kawalerek o powierzchniach od 30 do 40 m kw. Poza tym 11 mieszkań 2-pokojowych (od 36 do 50 m kw.), 36 mieszkań 3-pokojowych (od 55 do 70 m kw.). Na ostatniej kondygnacji znajdą się dwa 80-metrowe apartamenty czteropokojowe z prywatnymi tarasami. Pozostałe mieszkania mają mieć dostęp do balkonów lub loggie. Dach będzie zagospodarowany na ogród z zadaszoną altaną, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Jedyna podziemna kondygnacja zostanie przeznaczona na wielostanowiskowy garaż.

Dom przy Filharmonii zaprojektowała pracownia Linia Architekci. Tak deweloper pisze o swoim projekcie: „Ekspresyjna bryła nawiązuje do najlepszych tradycji katowickiego modernizmu. Zdecydowane, dynamiczne linie elewacji rozdzielają duże przeszklenia z loggiami. Wysokiej jakości materiały, beton architektoniczny, szklane balustrady i eleganckie podświetlenia nie pozostawiają wątpliwości że mamy do czynienia ze śródmiejską architekturą najwyższej jakości. Ta konsekwencja została zachowana także w zaprojektowanych z dbałością o detale przestrzeniach wspólnych.”

Łącznie przy ul. Opolskiej powstanie 105 nowych mieszkań. Deweloper już rozpoczął przedsprzedaż lokali. Zainteresowanie jest spore, bo wolnych zostało już tylko 62. Budowa powinna rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Całą inwestycję prowadzi powołana w tym celu spółka celowa Opolska Wawel-Service. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to drugi kwartał 2021 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*