Reklama

Tramwaje Śląskie szukają motorniczych i oferują bezpłatny kurs

Redakcja
Tramwaje Śląskie poszukują chętnych do pracy. Spółka kusi darmowym kursem na motorniczego tramwaju. Wymagania są niewielkie.

Są wolne miejsca pracy w Tramwajach Śląskich. Poszukiwane są osoby gotowe w najbliższym czasie rozpocząć kurs na motorniczego tramwaju. Praca jest gwarantowana po odbyciu około 3-miesięcznego szkolenia. Zdecydowani, którzy zadeklarują chęć podpisania umowy, nie muszą płacić za kurs na motorniczego. W innym razie trzeba wyłożyć sporo pieniędzy. – Jeśli zgłosiłaby się osoba, chcąca przejść kurs bez podjęcia pracy w spółce, przypadek taki byłby indywidualnie rozpatrywany, a decyzja o dopuszczeniu do kursu uzależniona od liczby pozostałych kursantów – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich i dodaje, że koszt dla takiej osoby to ok. 6200 zł.

Chętni mogą zgłaszać się jeszcze w nadchodzącym tygodniu. Trzeba spełniać bardzo podstawowe wymagania. Mieć ukończone 21 lat i wykształcenie minimum zawodowe. Wśród obowiązków, oprócz realizowania kursów zgodnie z rozkładem jazdy i sprzedawaniem biletów, jest też kulturalna obsługa pasażerów.

W zamian przyszli pracownicy otrzymują nie tylko bezpłatne szkolenie. Po kursie są od razu zatrudniani na umowę o pracę. Poza stałym wynagrodzeniem, spółka zapewnia m.in. dodatkowe nagrody uznaniowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Wśród świadczeń są też na przykład wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży, paczki dla dzieci oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTM.

Podstawowe wynagrodzenie jest różnorodne. Bezpośrednio po kursie, w trakcie okresu próbnego, ostatnio wynosiło najczęściej średnio 3500 zł brutto. Po roku ta średnia to zazwyczaj 4000 zł brutto.

Aby ubiegać się o udział w kursie, a następnie pracę motorniczego, należy dostarczyć podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dokumenty można składać jeszcze przez kilka dni, do 21 lutego w Dziale Kadr i Szkolenia w Chorzowie (ul. Inwalidzka 5, II piętro, pokój 29). Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Szkolenia Motorniczych – tel. 32 266 50 97. Ogłoszenie można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Pawel 20 lutego, 2020 at 5:17 am - Reply

    4000 pln brutto????
    Toz to 17pln na reke za godzine i serio sie dziwicie ze nie ma chetnych?
    W lidlu na kasie wiecej zarobie

Dodaj komentarz

*
*