Reklama

Duże zmiany w kursowaniu tramwajów. Utrudnienia potrwają kilka dni

Redakcja
Będą duże zmiany w kursowaniu tramwajów. Z powodu remontu tramwaje nie będą jeździły z centrum Katowic bezpośrednio do Bytomia, Świętochłowic i Rudy Śląskiej Chebzie. Utrudnienia potrwają kilka dni.

W sobotę, 21 kwietnia, rozpocznie się remont przejazdu na ul. Katowickiej w Chorzowie. Chodzi o przejazd drogowo- tramwajowy zlokalizowany w rejonie skrzyżowania z ulicą Moniuszki. Z tego powodu pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu tramwajów. W trakcie modernizacji, która potrwa kilka dni, zmienione zostaną rozkłady linii o numerach: 0, 6, 11, 19 i 33. Linia tramwajowa nr 0 będzie miała więcej kursów. „Szóstka” ma kursować jedynie na trasie Bytom Szkoła Medyczna – Łagiewniki Media Markt. Linia 11 będzie woziła pasażerów pomiędzy przystankami Katowice Plac Miarki – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Linią nr 19 dojechać będzie można z przystanku Stroszek Zajezdnia do przystanku Łagiewniki Media Markt. Zmiany w kursowaniu zostaną wprowadzone również na linii nr 33. Tramwaj ma kursować z Pętli Słonecznej do głównego wejścia Parku Śląskiego.

W trakcie prac uruchomiona zostanie linia nr 46. Będzie ona kursowała pomiędzy przystankami Brynów Pętla – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Ponadto KZK GOP wprowadzi autobusową komunikację zastępczą. Autobus o symbolu T-11 ma kursować na trasie Ruda Śląska Chebzie Dworzec – Chorzów Stadion Śląski, a T-19 na trasie Bytom Dworzec – Chorzów Stadion Śląski (dla obu linii przystanek Chorzów Stadion Śląski zostanie usytuowany przy ul. Parkowej). Dla pasażerów jadących do Katowic i Bytomia poleca się korzystanie z linii autobusowych nr: 820, 830 i 830N. Natomiast ci, którzy będą chcieli dojechać do: Katowic, Świętochłowic (dzielnica Piaśniki i Lipiny) oraz Rudy Śląskiej Chebzia powinni przesiąść się do linii nr: 840 i 840N. Autobusy te będą obsługiwały dodatkowo przystanki: Dąb Huta Baildon, Park Śląski Wejście Główne oraz Chorzów AKS.

Utrudnienia rozpoczną się w sobotę (21 kwietnia), o godz. 4.00 i potrwają do czwartku (26 kwietnia), do godz. 4.00. Szczegółowe informacje o zmianach w kursowaniu tramwajów są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*