Reklama

Tramwaje Śląskie chwalą się klimatyzacją. Do tej pory chłodniej miał tylko motorniczy

Redakcja
Spółka Tramwaje Śląskie prowadzi modernizację wagonów. Jej efektem ma być ulga dla pasażerów w trakcie upałów. Na razie na trasę wyjechał pierwszy z wagonów z nową klimatyzacją.

Wagony Tramwajów Śląskich zostaną wyposażone w klimatyzację. Niedawno, bo w lipcu, po prośbie jednej z naszych czytelniczek pisaliśmy o tym, że nadal niewiele wagonów należących do spółki jest klimatyzowanych. Jak tłumaczył wtedy Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich, „zdarzają się coraz częściej tramwaje z klimatyzowanym przedziałem pasażerskim, których do 2020 roku nie było w ogóle”. Z przekazanej przez niego informacji wynikało, że w spółka dysponuje 60 wagonami w pełni klimatyzowanymi. Ten wynik nie powala, bo oznacza, że około 2/3 wagonów w taborze klimatyzacji nie ma.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czytelniczka: w tramwajach nie ma klimatyzacji. Tramwaje Śląskie: w niektórych już jest

Teraz ta liczba zmieniła się nieznacznie na korzyść pasażerów. Wagony Pesa 2012N, których Tramwaje Śląskie mają łącznie 30 i które zostały dostarczone w latach 2013-2014, mają klimatyzację wyłącznie w kabinie motorniczego. Jednak ma się to powoli zmieniać. Od kilku dni kursuje jeden z wagonów typu 2012N doposażony w klimatyzację w przedziale pasażerskim. Trwa również odbiór drugiego wagonu, który powinien jeszcze w tym miesiącu zacząć wozić pasażerów. W tym roku spółka planuje doposażyć w klimatyzację jeszcze trzy wagony.

Tramwaje Śląskie dysponują aktualnie 62 klimatyzowanymi wagonami.


Tagi:

Komentarze

  1. Emilia 18 sierpnia, 2022 at 9:49 am - Reply

    Jestem za klimatyzacja ,oczywiście.Teraz jeździ się komfortowo! Ale zdarza się tak że klimatyzator nastawiony na max.czyni z wagonu lodówkę! Tak jest w linii nr 16.Pan motorniczy stwierdził że tego nie da się regulować!Wejście z 35 stopni do chłodni jest groźne dla zdrowia.Wszedzie zalecam umiar

  2. P Śl 16 sierpnia, 2022 at 11:26 pm - Reply

    Już chyba ze 3-4 lata słyszę, że będą doposażać, ale jak widać opór jest bardzo duży. Warto dodać, że te wagony od początku fabrycznie zostały przygotowane do montażu klimatyzacji, bo tak TŚ życzyło sobie w specyfikacji, a po chyba 8 latach dalej jej nie mają.

Dodaj komentarz

*
*