Reklama

Tragiczny wypadek koło Gliwic. Zginęło 9 osób

Zdjęcia: https://slaska.policja.gov.pl/.

Redakcja
Tragiczny wypadek koło Gliwic. W sobotę około godz. 22:30 na drodze krajowej nr 88 w pobliżu węzła Kleszczów bus zderzył się z autokarem. Zginęło 9 osób, wszystkie, które podróżowały busem. Rannych zostało siedem osób jadących autokarem.

Jak informuje śląska policja, do wypadku doszło przed zjazdem na autostradę A4, pomiędzy Gliwicami i węzłem Kleszczów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. W dach Renault Traffic wjechał wtedy autokar. Bus został całkowicie zmiażdżony. Zginęły wszystkie podróżujące nim osoby. Rannych zostało też 7 osób jadących autokarem, 6 pasażerów i kierowca. Ten ostatni był w najcięższym stanie i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem. W sumie w autobusie było 49 osób.

Policjanci ustalają tożsamość ofiar. Bus miał małopolskie numery rejestracyjne. Auto było wypożyczone. Autokar jechał z Dolnego na Górny Śląsk.

Po godz. 9  niedzielę ruch na DK88 został przywrócony.

AKTUALIZACJA Jak poinformował po godz. 11 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, 8 ofiar wypadku to mieszkańcy woj. podkarpackiego, a jedna osoba jest obywatelem Słowenii.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*