Reklama

To już ostatnia szansa, żeby złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego

G. Ż.
Piątek 13 maja jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Punkt konsultacyjny w budynku urzędu miasta przy Rynku 13 będzie wyjątkowo czynny aż do godz. 20.

Do wczoraj do BO na przyszły rok wpłynęło 197 wniosków, z których 18 to projekty ogólnomiejskie. Na razie, najwięcej pomysłów zgłosili mieszkańcy Piotrowic-Ochojca (16). Na drugim biegunie Brynów część wschodnia -Os. Zgrzebnioka – okrągłe zero.

W ostatnim dniu, jak co roku, w punkcie składania wniosków będzie pewnie tłoczno. Można uniknąć kolejek wysyłając dokumenty pocztą. W takiej sytuacji nie ma już jednak szans na dopytanie o cokolwiek pracowników biura prasowego.

Najważniejsze o czym trzeba pamiętać składając wniosek, to podpisanie go i dołączenie listy podpisów. Wnioski lokalne (dzielnicowe) wymagają 15 podpisów zameldowanych w tej samej jednostce pomocniczej osób. Z kolei projekt ogólnomiejski musi mieć poparcie co najmniej 45 mieszkańców miasta. Warto zebrać nieco więcej podpisów, na wypadek gdyby któryś był nieczytelny albo złożony przez nieuprawnioną do tego osobę.

Po zamknięciu listy wniosków, urzędnicy i miejskie jednostki będą mieli czas na ich weryfikację do 23 sierpnia. Dzień później nastąpi ogłoszenie listy projektów zakwalifikowanych do głosowania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*