Reklama

Tężnia solankowa w Parku Zadole ponownie otwarta

Fot. Radosław Kaźmierczak.

Redakcja
Miasto po długiej przerwie otwiera tężnie solankową. Była ona od dawna zamknięta, ale w końcu będzie dostępna dla mieszkańców. Uruchomione zostaną również fontanny.

Po niemal rocznej przerwie ponownie uruchomiona zostanie tężnia solankowa. Mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu w Parku Zadole od soboty, 8 maja, od godziny 9:00. Tego samego dnia ponownie uruchomione zostaną także fontanny przy katowickim Rynku.

Tężnia w Parku Zadole jest zasilana solanką Zabłocką z Dębowca, wydobywaną od 1892 roku z odwiertu „Korona” z głęboko położonych złóż wód leczniczych – solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych, przeznaczony do pielęgnacji zdrowia i urody, tradycyjnie stosowany do kąpieli i inhalacji. Solanka ma działanie lecznicze m.in. dla zatok i górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii. Pomaga także przy niedoczynności tarczycy, chorobach reumatycznych i niektórych chorobach ginekologicznych.

Tężnia zostanie otwarta w sobotę, 8 kwietnia, o godzinie 9.00. Będzie czynna w godzinach 9.00-21.00, a w sezonie letnim do godz. 22.00. Korzystanie z tężni jest bezpłatne. Obiekt ma być dostępny do października. Wraz z wznowieniem działania tężni uruchomione zostaną wszystkie fontanny w mieście.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*