Reklama

Termin zakończenia przebudowy ul. Dworcowej po raz kolejny został przesunięty

Redakcja
30 czerwca miały się zakończyć prace związane z przebudową ul. Dworcowej. Już wiadomo, że ten termin jest nieaktualny. Miasto ustaliło z wykonawcą, że ten będzie mógł pracować dwa tygodnie dłużej.

Kiedy 20 kwietnia pisaliśmy o kolejnym przedłużeniu prac na Dworcowej, cytowaliśmy Adama Kochańskiego, naczelnika wydziału inwestycji UM Katowice. – Deklarujemy, że ten termin powinien być dotrzymany. Oczywiście później będą trwały jeszcze odbiory i sprawdzenia – powiedział podczas obrad komisji rozwoju rady miasta.

Dwa miesiące później już wiadomo, że termin jednak nie zostanie dotrzymany. Do tej pory oficjalnym powodem przeciągających się prac była konieczność skoordynowania ich z remontem budynków starego dworca, prowadzonym przez jego właścicieli. Teraz powodem jest konieczność przekładki instalacji gazowej, której nie było na mapach podziemnych sieci.

Nowy termin zakończenia modernizacji Dworcowej to 16 lipca. Pierwotnie, przebudowa miała się zakończyć w trzecim kwartale 2020 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Taki tam 23 czerwca, 2021 at 8:09 pm - Reply

    Spokojnie. Monument zostanie udekorowany hasłem powitalnym w stylu GKS czy też inny RUCH PANY jak to ma miejsce w dużej części budowli w tej części miasta 😉

  2. Piotr 22 czerwca, 2021 at 2:10 pm - Reply

    Oni sobie z nas kpią w żywe oczy… Dziwi mnie tylko, dlaczego jeszcze nie posadzono żadnych pnącz na “penisie uwięzionym” ? Szkielet będzie straszył w lipcu a UM Katowice, weźmie się za myślenie z “minimalnym opóźnieniem”…. ;)) Ponadto, martwi mnie, dlaczego do dnia dzisiejszego, UM nie przedstawił mieszkańcom wizualizacji fontanny która za niespełna miesiąc stanie na tej ulicy….
    Oby to nie była podobna historia jak fontanna obiecana “ciemnemu ludowi” na placu Szewczyka ;))

Dodaj komentarz

*
*