Reklama

Tęczowa parada przejdzie ulicami Katowic

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Marsz Równości w Katowicach. Po raz szósty tęczowa parada przejdzie ulicami miasta. W tym roku organizatorzy zaprosili na nią gości z Ukrainy.

W Katowicach odbędzie się kolejny Marsz Równości. Już po raz szósty ulicami miasta przejdzie tęczowa parada. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Uczestnicy spotkają się przy pomniku Powstań Śląskich. Stamtąd wyruszą ulicami ścisłego centrum miasta, aby ponownie wrócić na miejsce zbiórki.

W tym wyjątkowym roku, w roku bestialskiej i nieuzasadnionej napaści Rosji na Ukrainę, szczególnego znaczenia nabierają takie wartości jak szacunek, prawo do bezpieczeństwa i podmiotowość. Szczerze wierzymy w to, że każdy powinien mieć prawo i bezpieczną przestrzeń na celebrowanie swojej tożsamości” – piszą organizatorzy.

Dlatego na tęczową paradę zaprosili w tym roku aktywistów z Odessy. W katowickim marszu ma wziąć udział 7 osób z Ukrainy. To osoby zaangażowane w Odesa Pride. Manifestacja rozpocznie się około godziny 13.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Jacek 4 września, 2022 at 1:44 pm - Reply

  „Szczerze wierzymy w to, że każdy powinien mieć prawo i bezpieczną przestrzeń na celebrowanie swojej tożsamości”. Z wyjątkiem katolików, którym krupa zakazał celebrowania własnej tożsamości na trasie zwyromarszu. Na szczęście sąd był mądrzejszy.

 2. Andrzej 3 września, 2022 at 9:44 am - Reply

  Na pewno kolejny pomnik powstrzyma covid tylko aby jakiś katabas pokropił go wodą.

 3. Sk 2 września, 2022 at 7:57 pm - Reply

  Stop LGBT

  • Michał 4 września, 2022 at 9:03 am Reply

   To już nie jest LGBT tylko LGBTQ+/?@#%& szacunku trochę. Za moment będą paradować ludzie węże i ci którzy czują się dyskryminowani ze względu na brak włosów na plecach.

   “Szczerze wierzymy w to, że każdy powinien mieć prawo i bezpieczną przestrzeń na celebrowanie swojej tożsamości”

   W takim razie zorganizujcie paradę w Pakistanie, albo Arabii Saudyjskiej a wtedy zobaczycie co to znaczy celebrowanie własnej tożsamości.

   • Elon 4 września, 2022 at 3:34 pm Reply

    sam dzbanie jedz do pakistanu

    • Adam 4 września, 2022 at 6:17 pm Reply

     Jako mieszkaniec Katowic dziękuję ci za wiele wnoszący,konstruktywny i pozbawiony epitetów komentarz. Strach się bać, że tacy jak ty prawdopodobnie mają prawa wyborcze w tym kraju.

     • kukura 5 września, 2022 at 6:59 am Reply

      Dzbanie. jedź do Pakistanu.

Dodaj komentarz

*
*