Reklama

Taniej za letni ogródek. Radni przegłosowali ulgę dla lokali gastronomicznych

Redakcja
Grosz za metr kwadratowy zapłacą właściciele ogródków letnich. To nowa „pandemiczna” stawka, którą przegłosowali dzisiaj radni. Miasto trochę się spóźniło, bo ogródki otwarte są od dwóch tygodni.

Kolejna ulga z powodu pandemii w Katowicach. Miasto zaproponowało rozwiązanie, które obniży koszty właścicieli lokali gastronomicznych. Kilka miesięcy temu zostali oni zwolnieni z opłat koncesyjnych na sprzedaż alkoholu. Teraz kolejnym krokiem było znaczne obniżenie stawki za zajęcie pasa drogowego, bo za to płacą właściciele gastronomicznych ogródków.
Jak czytamy w uzasadnieniu przegłosowanej dzisiaj uchwały, „ponownie wprowadza się rozwiązania mające na celu zmniejszenie obciążeń finansowych z tytułu wystawiania ogródków„. Zamiast 25 groszy właściciele lokali gastronomicznych zapłacą 1 gr za 1 m kw. Oznacza to, że na przykład przy ogródku o powierzchni 10 m kw. przedsiębiorca za dzień będzie płacił 10 groszy.

Niektóre samorządy (na przykład Sosnowiec) wcześniej przygotowały takie regulacje, żeby prowadzący biznes mogli od razu z nich skorzystać. W Katowicach przegłosowana dzisiaj uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym
Województwa Śląskiego, czyli mniej więcej w połowie czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*