Reklama

Tak województwo śląskie nie wyglądało jeszcze nigdy [GALERIA]

Redakcja
Od kilku tygodni nasze życie wygląda zupełnie inaczej. Jeszcze do niedawna maseczki widzieliśmy tylko, kiedy trafialiśmy na salę operacyjną. Gumowe rękawiczki przydawały się najczęściej do obieranie ziemniaków, a człowiek w kombinezonie wyglądał jak przybysz z innej planety. W krótkim czasie wszystko się zmieniło. Życie jednak toczy się dalej. Codziennie robimy zakupy, a wiele osób nadal wychodzi do pracy. To jak wygląda to nasze codzienne-niecodzienne życie dokumentuje Paweł Jędrusik, reporter telewizyjny i fotograf. Zapraszamy do obejrzenia galerii jego zdjęć.

1. Intel Extreme Masters to jedno z pierwszych wydarzeń, które z powodu obaw przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa, odbyło się bez udziału publiczności. Wówczas ta decyzja wojewody śląskiego wywołała duże kontrowersje w środowisku graczy komputerowych.

2. 16 marca, Mysłowice. Koronawirus jeszcze nie rozprzestrzenił się tak bardzo w kraju, ale sklepy i placówki proszą swoich klientów o zachowanie odstępów przed wejściem. Tu kolejka przed pocztą.

3. Przed koronawirusem bronią się także urzędy miast i gmin. Przed wejściem do Urzędu Gminy Pawłowice ustawiono telefon, urnę na pisma oraz środki dezynfekujące.

4. Katowice, izba przyjęć jednego ze szpitali. Po wejściu do środka każdy jest badany termometrem. Także personel szpitala.

5. W związku z koronawirusem pracę wstrzymały też sądy. Na zdjęciu pracownik Sądu Okręgowego w Katowicach wywiesza kartkę z informacją, że sąd jest zamknięty dla petentów.

6. Sesja Rady Miasta Katowice odbyła się, ale na sali mogło przebywać łącznie nie więcej niż 50 osób. Ci, którym nie udało się wejść, musieli oglądać obrady radnych w internecie.

7. Pracownicy Politechniki Śląskiej przygotowują za pomocą drukarek 3d przyłbice dla personelu medycznego. Te trafiły już do placówek w Gliwicach i Zabrzu.

8. Zamknięte sklepy odzieżowe i świecące pustkami galerie handlowe. Tak wyglądała jeszcze kilka dni temu galeria handlowa Galena w Jaworznie.

9. To Radzionków i targowisko. Początkowo z powodu obaw przed koronawirusem zostało zamknięte, później – znowu otwarte. Mimo to sprzedawcy i klienci muszą zachować szczególne procedury bezpieczeństwa.

10. W Jaworznie powstała grupa KoronaJaworzno, której wolontariusze pomagają osobom bezdomnym i potrzebującym. Na zdjęciu wydawanie posiłków przy jaworznickiej noclegowni.

11. Jeden ze sklepów w Jaworznie ułożył na ziemi wózki, aby wyznaczyć klientom linię ustawiania się kolejki do wejścia. Zgodnie z rozporządzeniem liczba osób w sklepie nie może przekroczyć trzykrotności liczby kas.

12 Jeden z wolontariuszy KoronaJaworzno pomaga osobie potrzebującej posprzątać mieszkanie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*