Reklama

Tak będzie wyglądało podwórko w Dąbrówce Małej. Powstanie kolejny „Plac na Glanc”

Redakcja
Konkurs na projekt jednego z Placów na Glanc został rozstrzygnięty. Teraz wiadomo już jak będzie wyglądało podwórko w Dąbrówce Małej po rewitalizacji. Efekty za kilka miesięcy.

W tegorocznej edycji Placu na Glanc wybrane zostały dwa podwórka. Jedno w Załężu przy ul. Pośpiecha 13, a drugie w Dąbrówce Małej przy ul. Strzelców Bytomskich 13. Projektem zagospodarowania pierwszego placu zajmą się architekci, którzy brali udział w inicjatywie w poprzednich latach. Z kolei dla podwórka w Dąbrówce Małej ogłoszony został konkurs. Architekci musieli przesłać swoje portfolio i spotkać się z mieszkańcami. Następnie przedstawili swoje koncepcje. Oceniali je mieszkańcy oraz przedstawiciele organizatora, sponsora i SARP.

 

Główną nagrodę, w wysokości 10 tys. zł, zdobyli Maciej Warot i Anna Gajowiec. Podwórko przy ul. Strzelców Bytomskich 13 zostanie odnowione według ich projektu. Koszt rewitalizacji to ponad 35 tys. zł. Prace nad projektami obydwu podwórek rozpoczną się w najbliższych dniach. Z nowej przestrzeni mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Realizacja powinna zakończyć się we wrześniu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*