Reklama

Nowe życie podwórka. Trwa nabór do „Placu na Glanc”

W zeszłorocznej edycji "Plac na Glanc" powstał w Załężu.

Ł. K.
Rozpoczęła się kolejna edycja „Placu na Glanc”. To, które miejsce całkowicie się zmieni, zależy w dużej mierze od mieszkańców. Przez cały miesiąc można zgłaszać swoje podwórko, które jeszcze w tym roku przejdzie rewitalizację.

Do tej pory odnowionych zostało 7 placów. W zeszłym roku akcja „Plac na Glanc” po raz pierwszy została zrealizowana w Załężu. Na podwórko wewnątrz narożnej kamienicy u zbiegu ulic Tokarskiej i Wolskiego przeznaczona została kwota 45 tys. zł. Teraz szansę mają kolejne podwórka. Dzięki „Placowi na Glanc” mieszkańcy zyskają nową przestrzeń i lepiej się poznają. Trwa nabór do kolejnej edycji akcji. Najpierw wybrane spośród wszystkich zgłoszeń zostanie jedno podwórko. Później rozpoczną się prace. Architekci stworzą wstępny projekt i zaproszą mieszkańców do konsultacji oraz warsztatów. W ten sposób powstanie ostateczna wizja podwórka i będzie można wprowadzić ją w życie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Podwórko w Załężu zrobione „na glanc”

Aby wziąć udział w „Placu na Glanc”, mieszkańcy muszą spełnić kilka warunków. W pierwszej kolejności trzeba wyłonić grupę co najmniej pięciu osób i wybrać jej lidera. Następnie wypełnić formularz, który można pobrać TUTAJ. Do zgłoszenia należy dołączyć przynajmniej 3 zdjęcia lub inne materiały wizualne prezentujące zgłaszane podwórko. Wnioski można składać osobiście w sekretariacie Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu  Śląskiego 2 lub przesyłać na adres: katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu. W ubiegłorocznym „Placu na Glanc” wystartowało około 30 podwórek. Wnioski można składać do 28 lutego. Najpóźniej do 30 marca wyłonione zostanie podwórko do rewitalizacji. Regulamin akcji jest dostępny TUTAJ.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*