Reklama

Nowe życie podwórka. Trwa nabór do „Placu na Glanc”

W zeszłorocznej edycji "Plac na Glanc" powstał w Załężu.

Ł. K.
Rozpoczęła się kolejna edycja „Placu na Glanc”. To, które miejsce całkowicie się zmieni, zależy w dużej mierze od mieszkańców. Przez cały miesiąc można zgłaszać swoje podwórko, które jeszcze w tym roku przejdzie rewitalizację.

Do tej pory odnowionych zostało 7 placów. W zeszłym roku akcja „Plac na Glanc” po raz pierwszy została zrealizowana w Załężu. Na podwórko wewnątrz narożnej kamienicy u zbiegu ulic Tokarskiej i Wolskiego przeznaczona została kwota 45 tys. zł. Teraz szansę mają kolejne podwórka. Dzięki „Placowi na Glanc” mieszkańcy zyskają nową przestrzeń i lepiej się poznają. Trwa nabór do kolejnej edycji akcji. Najpierw wybrane spośród wszystkich zgłoszeń zostanie jedno podwórko. Później rozpoczną się prace. Architekci stworzą wstępny projekt i zaproszą mieszkańców do konsultacji oraz warsztatów. W ten sposób powstanie ostateczna wizja podwórka i będzie można wprowadzić ją w życie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Podwórko w Załężu zrobione „na glanc”

Aby wziąć udział w „Placu na Glanc”, mieszkańcy muszą spełnić kilka warunków. W pierwszej kolejności trzeba wyłonić grupę co najmniej pięciu osób i wybrać jej lidera. Następnie wypełnić formularz, który można pobrać TUTAJ. Do zgłoszenia należy dołączyć przynajmniej 3 zdjęcia lub inne materiały wizualne prezentujące zgłaszane podwórko. Wnioski można składać osobiście w sekretariacie Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu  Śląskiego 2 lub przesyłać na adres: [email protected]. W ubiegłorocznym „Placu na Glanc” wystartowało około 30 podwórek. Wnioski można składać do 28 lutego. Najpóźniej do 30 marca wyłonione zostanie podwórko do rewitalizacji. Regulamin akcji jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*