Reklama

Dwa podwórka przejdą metamorfozę. Są wyniki „Placu na Glanc”

Na projekt podwórka przy ul. Strzelców Bytomskich 13 zostanie ogłoszony konkurs.

Ł. K.
Dwa podwórka zostaną w tym roku zrobione „na glanc”. Zostały wybrane spośród kilkunastu, które zgłosili mieszkańcy. Na jedno ze zwycięskich podwórek zostanie dopiero ogłoszony konkurs architektoniczny. Projektowanie drugiego rozpocznie się wkrótce.

Są już wyniki tegorocznej edycji „Placu na Glanc”. Mieszkańcy mieli czas do końca lutego na zgłaszanie swoich podwórek. Łącznie zostało ich zgłoszonych 19. Spośród nich komisja wyłoniła dwa, które zyskają nowe życie. Jedno w dzielnicy Załęże, a drugie w Dąbrówce Małej. Pierwsze, przy ul. Pośpiecha 13, wkrótce będzie projektowane. Wybrany już został zespół, który zajmie się jego rewitalizacją. To będzie drugie podwórko w Załężu w akcji „Plac na Glanc”. Kolejne wyłonione w tegorocznej edycji znajduje się przy ul. Strzelców Bytomskich 13. Na razie nie wiadomo kto zajmie się jego odnowieniem. Miasto Ogrodów ogłosi konkurs architektoniczny na projekt podwórka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Podwórko w Załężu zrobione „na glanc”

Chętni do udziału w konkursie będą musieli najpierw spotkać się z mieszkańcami 18 kwietnia lub 7 maja o godz. 17.30. Po konsultacjach uczestnicy będą mieli 2 tygodnie (do 21 maja) na stworzenie projektu podwórka w Dąbrówce Małej. Następnie jury, w którego skład wejdą mieszkańcy, organizatorzy i partnerzy akcji, wybierze jeden z nadesłanych projektów. Prace konkursowe mają zawierać krótki opis koncepcji i wstępną wycenę (zaprojektowana przestrzeń nie może przekroczyć kwoty 35 000 zł wraz z kosztami wykonania). Każdy projekt musi zawierać drobne prace (np. nasadzenia roślin czy montaż małej architektury), które będą mogli wykonać mieszkańcy w trakcie warsztatów. Każdy zainteresowany konkursem powinien zgłosić chęć udziału i przesłać portfolio na adres [email protected] do 17 kwietnia. Szczegółowy regulamin konkursu będzie dostępny wkrótce. Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*