Reklama

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim. O północy wystąpi syn słynnego włoskiego tenora

Redakcja
Ponad 20 wykonawców wystąpi przed Stadionem Śląskim w sylwestrową noc. Publiczność powita 2024 rok z gwiazdą wieczoru. O północy wystąpi syn Andrei Bocellego.

Od jakiegoś czasu niektórzy wykonawcy zdradzali, że wystąpią w Chorzowie podczas kolejnej Sylwestrowej Mocy Przebojów organizowanej przez telewizję Polsat. Dzisiaj w końcu ogłoszono oficjalnie szczegóły imprezy, która odbędzie się 31 grudnia przed Stadionem Śląskim. Scena o wysokości 31,5 m i szerokości 75 m powstaje już od kilku dni. W budowę infrastruktury jest zaangażowanych ok. 500 osób. – To będzie największa z dotychczasowych scen, które stawialiśmy na Polach Marsowych, a zegar, który będzie umieszczony na górze będzie miał 6,5 m wysokości – mówi Krzysztof Ibisz, prowadzący telewizji Polsat.

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, Krzysztof Ibisz i wicemarszałek Łukasz Czopik.

Sylwester z Polsatem w Parku Śląskim odbędzie się już po raz piąty. Podobnie jak w zeszłym roku, impreza nie odbędzie się na Stadionie Śląskim, tylko obok niego.
Imprezy sportowe, które odbywają się na Stadionie Śląskim, są bardzo prestiżowe, musimy dbać o murawę stadionu. Zeszłoroczna impreza pokazała, że ludzie fantastycznie bawią się na Polach Marsowych. Chcemy to kontynuować – mówi Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego. W zeszłym roku w imprezie wzięło udział około 40 tys. osób. W szczytowym momencie przed telewizorem wydarzenie oglądało ok. 4 mln widzów. Jak zapewnia Strzyżewski, Pola Marsowe są w stanie pomieścić jeszcze więcej uczestników, ok. 60 tys. osób.

W tym roku gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów będzie Matteo Bocelli, czyli syn światowej sławy włoskiego tenora Andrei Bocellego. Przed nim wystąpią Doda, Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Kayah & Bum Bum Orkestar & Fiśbanda, Golec uOrkiestra, Skolim, zespół Feel, Enej, Urszula, Oskar Cyms, Marcin Miller z Boys, Lady Pank, Majka Jeżowska, Tribbs i Kubańczyk. Łącznie na scenie pojawi się ponad 20 wykonawców. Sylwester na Polach Marsowych w Parku Śląskim rozpocznie się o godz. 20.00.

Na organizację imprezy województwo śląskie wyłożyło ok. 5,8 mln złotych.


Tagi:

Komentarze

  1. Gustav 13 grudnia, 2023 at 11:06 am - Reply

    przed stadionem slaskim a nie na stadionie barany

Dodaj komentarz

*
*