Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Katowicach: utrudnienia w ruchu i dodatkowe autobusy

Ulice zaznaczone na czerwono będą w sobotę 23 lipca zamknięte.

G. Ż.
Duże zmiany w poruszaniu się po mieście szykują się w związku z imprezą na Muchowcu, która będzie przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Część ulic w okolicy lotniska Muchowiec będzie zamknięta. Zostaną za to uruchomione dodatkowe autobusy, w tym  bezpłatne. Spotkanie na Muchowcu rozpocznie się jutro (23 lipca) o godz. 15.

Poniższe informacje powinni przeczytać nie tylko ci, którzy wybierają się na lotnisko, ale również osoby, które chcą spędzić sobotę w Dolinie Trzech Stawów albo zrobić zakupy w pobliskim centrum handlowym. Dojazd do tego ostatniego będzie bardzo utrudniony. W sobotę 23 lipca od godz. 6 do 24 zamknięte będą następujące ulice:

– ul. Francuska (na odcinku od ul. Ceglanej do Parku Leśnego),

– ul. Lotnisko (na odcinku  od ul. Francuskiej do ul. Pułaskiego),

– ul. Szybowcowa (na odcinku od ul. Lotnisko do ul. Rodańskiej),

– wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Lotnisko (wyjazd z ronda),

– wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Rodańskiej

Oznacza to, że problem z dojazdem do swoich domów mogą mieć również mieszkańcy ul. Francuskiej. – Od kilku dni pracownicy ochrony pobliskich budynków rozdają lokatorom specjalne zaświadczenia, które będą podstawą do wjazdu poza barierki. Zalecamy więc mieszkańcom, żeby zainteresowali się sprawą jeszcze dzisiaj – mówi nadkom. Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, najlepiej na lotnisko Muchowiec czy do centrum handlowego dojechać autobusem. Pielgrzymi, od 20 lipca do 1 sierpnia, mogą jeździć autobusami i tramwajami KZK GOP za darmo. Biletem jest identyfikator wydawany przez organizatora Światowych Dni Młodzieży.

Dodatkowo 23 lipca zostaną uruchomione bezpłatne dla wszystkich linie autobusowe, ułatwiające dojazd na uroczystości związane z obchodami ŚDM w Katowicach:

S1 – będzie kursować w Katowicach między Panewnikami, Ligotą, Brynowem (przystanek „Katowice Francuska WORD”) i centrum Katowic (przystanek Katowice Mickiewicza),

S2 – będzie kursować w Katowicach na trasie od centrum (zatrzymywać się będzie na przystankach: Aleja Korfantego, Mickiewicza, Dworzec – stanowisko nr 5) do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”),

S3 – będzie kursować od Mysłowic przez katowicką dzielnicę Giszowiec do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”).

Dokładną trasę przejazdu dodatkowych linii można znaleźć TUTAJ.

W tym dniu wprowadzone zostaną również zmiany tras przejazdu dla linii autobusowych numer 12 i 920.

Więcej informacji na temat komunikacji KZK GOP można znaleźć TUTAJ.

O programie imprez, które odbędą się przy okazji ŚDM w Katowicach piszemy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*