Reklama

Strażnik miejski napadnięty w centrum Katowic ma pękniętą czaszkę

Grzegorz Żądło
Strażnik miejski, który został w poniedziałek napadnięty w centrum Katowic, przebywa na obserwacji w szpitalu. Ma pękniętą czaszkę i naderwane wiązadła.

Do napadu na strażnika miejskiego doszło wczoraj około godz. 14:30 na ul. Młyńskiej. Kiedy legitymował bezdomnego na parkingu przy budynku urzędu miasta, od tyłu podszedł do niego mężczyzna i wyciągnął mu zza pasa pałkę. Potem uderzył nią strażnika w głowę. Funkcjonariusz chciał użyć gazu, ale nie zdążył. Nie udało mu się też założyć napastnikowi kajdanek. Pomogli przechodnie, w tym będący w cywilu policjant, który zatrzymał napastnika.

PRZECZYTAJ: UKRAINIEC ZAATAKOWAŁ STRAŻNIKA MIEJSKIEGO W CENTRUM KATOWIC

Sprawcą ataku był 36-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu około 3 promili alkoholu. Został zatrzymany i nie był jeszcze przesłuchiwany.

Po napadzie strażnik trafił do szpitala. Badania wykazały, że ma pękniętą kość skroniową oraz naderwane wiązadła pod kolanem.

Dlaczego strażnik podjął interwencję samodzielnie? – W naszych przepisach nie ma obowiązku organizowania dwuosobowych patroli – mówi Paweł Szeląg, komendant Straży Miejskiej w Katowicach. Tłumaczy, że tego konkretnemu strażnikowi “podlegają” budynki urzędu miasta oraz ich najbliższe otoczenie. – Jeśli oczywiście jest taka potrzeba, może zawsze wezwać wsparcie.

Strażnik interweniował na parkingu przy ul. Młyńskiej i legitymował bezdomnego, który pił piwo, a ponadto regularnie zaczepia kierowców i wyłudza od nich pieniądze. Nie wiadomo dlaczego został zaatakowany przez stojącego w pobliżu Ukraińca. Napastnik nie został jeszcze przesłuchany. Policja i prokuratura czekają aż wytrzeźwieje.

Jak się okazało niedługo po ataku, bezdomny zabrał telefon komórkowy, który najprawdopodobniej wypadł strażnikowi podczas napadu. Został już odzyskany.


Tagi:

Komentarze

  1. kresowiak 25 lipca, 2018 at 5:10 pm - Reply

    To jest namiastka tego co czeka Polaków ze strony chachłów

Dodaj komentarz

*
*