Reklama

Stadion Śląski pozbywa się majątku. Skorzystają inni

Grzegorz Żądło
We wrześniu oficjalnie skończyła się likwidacja WOKiS Stadion Śląski, który został włączony do spółki o tej samej nazwie (tyle że bez WOKiS). Majątek ośrodka został rozdzielony w ciekawy sposób. Większość będących na jego stanie rzeczy została wydzierżawiona spółce Stadion Śląski, ale są też i takie, które zostały podarowane innym instytucjom podległym marszałkowi województwa.

Na likwidacji WOKiS skorzystało m.in. Śląskie ZOO, do którego trafi Melex. Jego wartość została oszacowana na niespełna 3 tys. zł. Z kolei chorzowski skansen dostanie Opla combo i telewizyjny projektor. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach może liczyć na dwa biurka pod komputer. Są też przedmioty, które trafią do sprzedaży. Wśród nich Opel corsa z 2004 roku oraz aparat telefoniczny i wiszące półki. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy zostanie ogłoszony przetarg, ani na jakich zasadach się odbędzie.

Wraz z końcem istnienia WOKiS-u rezygnację ze stanowiska dyrektora złożył Marek Szczerbowski, który kierował ośrodkiem przez prawie 10 lat (więcej o tym tutaj). Wcześniej z pracy zrezygnował Jarosław Antoniak, prezes spółki Stadion Śląski (szczegóły tutaj).

Zdjęcie: archiwum.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*