Reklama

Stadion miejski nie powstanie przy Bukowej

Grzegorz Żądło
Prezydent Katowic Marcin Krupa poinformował, że stadion miejski nie powstanie przy ul. Bukowej. Najbardziej prawdopodobną nową lokalizacją jest teren w pobliżu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku.

– Po wielu dyskusjach i rozmowach z ludźmi związanymi z klubem GKS Katowice, podjęliśmy decyzję, że należy zmienić lokalizację budowy stadionu. Zostały poddane analizie mapy własnościowe i wytypowaliśmy kilka miejsc, z których jedna lokalizacja uzyskała największą aprobatę ludzi odpowiedzialnych w mieście za tego typu projekty inwestycyjne. To teren u zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku. Kiedyś służył wojskom nadwiślańskim, były tam tereny ćwiczeń. To działka przy autostradzie A4, co daje możliwość wyeksponowania nowego obiektu sportowego i podkreślenia rangi całego klubu. Zastanawiam się nawet nad zmianą nazwy ulicy na Bukową – poinformował prezydent.

Marcin Krupa dodał, że w nowej lokalizacji (zobacz na mapie) ma powstać nie tylko stadion, ale całe centrum sportowe. – Zostało już wydane polecenie przeprowadzenia prac związanych z geologią. Jeśli potwierdzi się możliwość realizacji w tym miejscu stadionu, ruszamy z projektowaniem. To może potrwać półtora roku. Potem przetarg na wykonawcę i budowa.

Prezydent nie sprecyzował co stanie się ze stadionem przy ul. Bukowej. Być może zostanie sprzedany albo wykorzystany do innych celów.


Tagi:

Komentarze

  1. koszutka.eu 8 lipca, 2016 at 11:52 am - Reply

    A może po prostu całą ulicę Bukową przewieźć na ciężarówkach w okolice Bocheńskiego?
    Jesteśmy miastem wielkich wydarzeń!

  2. Fabian 7 lipca, 2016 at 6:54 pm - Reply

    skopiować projekt z Tychów i po problemie. Stadionik na 15 tys osób wystarczy.

Dodaj komentarz

*
*