Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Muzeum Śląskie.

Redakcja
Weekend zapowiada się deszczowo. Mimo pogody, która nie będzie zachęcała do wyjścia, mamy kilka propozycji na najbliższe dwa dni. Choć pewnie i tak największych tłumów można spodziewać się w sklepach, ponieważ w ten weekend wypada niedziela handlowa.

SOBOTA

Duathlon w Dolinie Trzech Stawów

Około dwustu osób przebiegnie, przejedzie na rowerze i później znowu przebiegnie przez Dolinę Trzech Stawów. Startuje kolejna, ósma edycja duathlonu. Zawodnicy będą mieli za zadanie zaliczyć 5 km biegu , 22 km na rowerze i 3,5 km biegu. Start o godz. 10.00. Najszybsi dotrą na metę już po 1 godzinie. Więcej o imprezie TUTAJ.

Tiktokerzy dla Ukrainy, MCK

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się wydarzenie #TIKTOKERZYdlaUkrainy. To pierwsze tego typu charytatywne spotkanie największych twórców z Polski. Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przekazane w połowie Polskiej Akcji Humanitarnej, a w połowie do Fundacji In Corpore z Katowic. Ponad 20 młodych gwiazd TikToka potwierdziło swój udział. Pełna lista zaproszonych TUTAJ. Bilety w cenie od 25 zł do 150 zł można kupić TUTAJ.

 Śląski Jazz dla Ukrainy, Kinoteatr Rialto

Jazzowy koncert w szczytnym celu. Kilka muzycznych projektów łączy siły,  żeby pomóc Ukraińcom. Na scenie w kinie Rialto wystąpią: Big Band Śląski – Grzegorz Nagórski, Marta Zalewska, Marta Król, Wojciech Myrczek, Paweł Tomaszewski, Piotr Wojtasik i Palcowski Q. Koncert poprowadzi Piotr Metz. Cały dochód przeznaczony zostanie na stypendia dla utalentowanej muzycznie młodzieży z Ukrainy. Bilety na koncert w cenie 80 zł lub 200 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

Wielkanoc na Śląsku, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Wielkanoc w chorzowskim skansenie zacznie się nieco wcześniej. W niedzielę palmową zaplanowano atrakcje dla małych i dużych. W programie m.in. warsztaty tworzenia palm wielkanocnych i wykonywania ozdób świątecznych, „szukanie zajączka” dla najmłodszych, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. Będzie też można zjeść świąteczne przysmaki. Wstęp kosztuje 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny). Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Wielkanocny, Rynek

Pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki. To wszystko można znaleźć na jarmarku, który potrwa do 15 kwietnia. Na najmłodszych czekają karuzela, kolejka elektryczna i wielkie figury w klimacie wielkanocnym. 10 kwietnia będzie udostępniona za darmo karuzela. Jarmark to przede wszystkim bogata oferta gastronomiczna. Będzie można tu znaleźć przysmaki na stół wielkanocny, takie jak: tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 19.00, a strefa gastronomiczna do godz. 22.00 z zastrzeżeniem, że w zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie. Więcej TUTAJ.

„Wystawa podziemna” Ludwiki Ogorzelec, Muzeum Śląskie

Pierwszy weekend nowej wystawy w Muzeum Śląskim. Instalacje artystyczne Ludwiki Ogorzelec prezentowane były w wielu miejscach na świecie. Nazwa wystawy bezpośrednio nawiązuje do specyficznej architektury muzealnych przestrzeni, którą w swoich pracach wykorzystała artystka. Wystawa składa się z trzech rzeźb typu site-specific: „Antygrawitacja II” czyli rzeźba przeniesiona z Zamku Ujazdowskiego i zaadoptowana na przestrzeń Muzeum Śląskiego, „Pochylnia” z cyklu „Krystalizacja przestrzeni” i trzecia w Galerii jednego dzieła – „Rapsodia przeźroczysta”. Będzie to struktura zajmująca przestrzeń i stworzona z linki stalowej oraz szkła. Muzeum jest czynne w godz. 10.00-20.00. Wstęp na wystawy czasowe kosztuje 14 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*