Reklama

Spółka jednego z najbogatszych Polaków jest zainteresowana budową stacji tankowania wodoru w Katowicach

Grzegorz Żądło
Katowice chcą bez przetargu wydzierżawić teren przy ul. 1 Maja pod stację tankowania wodoru. Zainteresowana jest spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza, jednego z najbogatszych Polaków.

Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu oddania w dzierżawę na okres 10 lat nieruchomości przy ul. 1 Maja o powierzchni 12 056 m kw. z których 7 475 m kw. ma zostać przeznaczonych na budowę stacji tankowania wodoru. Teren ten mieści się naprzeciwko centrum przesiadkowego w Zawodziu.

Co ciekawe, na razie nie ma jeszcze przesądzenia kto wydzierżawi trzy działki, o których jest mowa w uchwale, ale jest tylko jeden chętny.

Miasto zamieściło ogłoszenia o chęci wydzierżawienia terenu w prasie i internecie. O możliwości dzierżawy zostały też indywidualnie powiadomione Orlen S.A. i PAK-PCE Stacje H2 Sp. o. o. Tylko ta druga spółka wyraziła zainteresowanie dzierżawą. PAK-PCE to firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza. Jest przewodniczącym jej rady nadzorczej. Solorz to właściciel m.in. telewizji Polsat.

PAK-PCE Stacje H2 wybudowała już jedną stację tankowania wodoru w Warszawie, a w poniedziałek ma otworzyć drugą w Rybniku. Jak wynika z informacji spółki, w budowie są też stacje w Gdańsku i Gdyni, a w planach w Lublinie i Wrocławiu.


Tagi:

Komentarze

 1. mieszkaniec 28 października, 2023 at 12:28 pm - Reply

  Podobno autobusy na wodr s nie opacalne ! to po co komu ta stacja !

 2. AA 27 października, 2023 at 10:48 pm - Reply

  Tam miało być zaplecze techniczne i postojowe KRR (Kolej Ruchu Regionalnego) a w zamyśle miejsce przesiadkowe z pociągu na tramwaj.
  Oj szybko poszło szatkowanie terenów przeznaczonych na komunikację.

 3. P Śl 27 października, 2023 at 7:46 pm - Reply

  To ten teren, który kiedyś miał być przeznaczony pod przenosiny zajezdni?

  • Grzegorz Żądło 27 października, 2023 at 9:28 pm Reply

   Nie wiem czy dokładnie te działki, ale na pewno ta okolica. Tylko że zajezdnia miała być bliżej torów.

Dodaj komentarz

*
*