Reklama

Od tygodnia w Centrum Przesiadkowym „Zawodzie” nie można kupić biletów na tramwaj i autobus

Grzegorz Żądło
Z powodu awarii biletomatów, w CP „Zawodzie” pasażerowie nie mogą kupić biletów. Na razie nie wiadomo, kiedy urządzenia znowu zaczną działać.

Chciałbym poruszyć problem związany z centrum przesiadkowym na Zawodziu. Obiekt wybudowany za miliony, a nie można kupić na nim od kilkunastu dni biletu. Stoją trzy automaty, wszystkie nieczynne. W środku też nie ma możliwości kupienia biletów. Wygląda jakby klienci byli zmuszani do kupowania biletów u kierowców, u których jest to droższe – napisał do nas pan Marcin.

Okazuje się, że biletomaty zostały wyłączone 3 czerwca. – Abyśmy za pośrednictwem tych urządzeń ponownie mogli sprzedawać bilety, podmiot odpowiedzialny za działanie biletomatów musi wprowadzić poprawkę techniczną (zdiagnozowano usterkę techniczną). Serwis jest zadaniem MZUiM Katowice – poinformował nas Michał Wawrzaszek, rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Kiedy miasto naprawi usterkę? Na razie nie wiadomo. – Rzeczywiście, pojawiła się awaria biletomatów, którą zgłosiliśmy do gwaranta, a jego zadaniem jest ustalenie przyczyn usterki i jej usunięcie. Gwarant rozpoczął już naprawę i oczekujemy, że usunie usterkę bez zbędnej zwłoki – mówi Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Pasażerowie muszą więc czekać. Jak informuje ZTM, najbliższy czynny punt sprzedaży biletów znajduje się w sklepie PSS Społem, przy ul. 1 Maja 158.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*