Reklama

Śląski design promuje się w Warszawie

Jak skutecznie zmieniać wizerunek Katowic i Śląska w stolicy? Zawożąc tam najlepsze produkty śląskich projektantów, a jak węgiel to tylko w biżuterii. Dzisiaj w Warszawie startuje Desing it. In Silesia.

Design it. In Silesia – Targi Śląskich Projektantów odbywają się w ramach znanych, warszawskich targów designu – WZORY. W ten sposób po raz kolejny katowicki sklep Geszeft stwarza okazję do zaprezentowania śląskiego wzornictwa poza regionem.

Pokażemy, że projektowanie na Śląsku rozwija się niezwykle dynamicznie i ma wiele do zaoferowania. Czerpiąc inspiracje z wielu lokalnych wątków od architektury, rzemiosła czy sztuki, pokazuje tożsamość regionu w nowej, współczesnej odsłonie. Nie wstydzi się swojej tradycji, dumnie czerpiąc z niej to co najlepsze – wyjaśniają właściciele Geszeftu.
Pierwszą odsłonę projekt Design it. In Silesia miał w Instytucie Polskim w Berlinie, gdzie przybrał formę wystawy. Tym razem produkty naszych najlepszych, lokalnych projektantów, będzie też można kupić. Część marek jest już mocno wypromowana i dobrze znana mieszkańcom Katowic i regionu. Pora, by w stolicy również zaczęli nosić biżuterię z węgla, koszulki promujące śląską gwarę i zaczytywali się w książkach o naszej modernie. Będą też meble, porcelana, gadżety czy ubrania stąd.

Poszetka
Na targach w Warszawie zaprezentuje się też Poszetka. Fot. www.poszetka.com

A na WZORACH warto się pokazać. To cykliczne targi, które promują polskie wzornictwo. Organizatorzy wyszukują i zapraszają do współpracy młodych, utalentowanych projektantów. Wspierają drobne, rzemieślnicze marki, żeby pomóc im w rozwoju. Istnieje również sklep WZORY.design, gdzie można kupić część produktów prezentowanych na targach.

Do Warszawy ze Śląska pojechały: KATO, Sadza Soap, Zjedz sobie, Dwie Lewe Ręce, Wzorro, Glyk Company, Fanny&Franz, Cuda Krowskie, Małgorzata Salamon, Woodbi, Kafti, Coco Ceramics, Saffa, Egometria, Bro.Kat, Synthetic, Melancholia, Qlloe, Case Closed, MSZZ, Poszetka, We peace it apparell, Patyna- klasyki śląskiego designu, Mr Gugu & Miss Go, Fameless, Castoni, Miso, Sophie Kula, Departament Twórczości, Ta!dam, Wilk Miejski, Yuanfen, Mushi, 0-32, Modest South Wear i Roobens Wear.

Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta Katowice i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Nie macie pomysłu na weekend? Polecamy wycieczkę do Warszawy. Targi potrwają w godz. 11-21. Adres: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25. Więcej na: www.geszeft.co, www.wzorytargi.pl.

KC


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*