Reklama

Skarbek znowu rozbłysnął. Teraz już na stałe [GALERIA]

Redakcja
Wcześniej były tylko testy, a teraz będzie świecił już na stałe. Skarbek w końcu doczekał się uruchomienia neonów. To największa taka instalacja w województwie, którą trudno przeoczyć, przechodząc przez katowicki Rynek.

Remont domu handlowego Skarbek rozpoczął się w zeszłym roku od rozebrania „łusek” na elewacji Skarbka. Było to we wrześniu, a już w styczniu tego roku można było zobaczyć nowe elementy ozdobne na ścianach budynku otwartego w 1975 roku. Wygląd budynku i „łusek” został zaakceptowany przez Juranda Jareckiego, autora projektu Skarbka. W trakcie prac, obiekt należący do Społem przeszedł dużą metamorfozę. Rzuca się w oczy nowy kolor elewacji, przeszklona kondygnacja na samej górze i przebudowana strefa wejściowa od strony ul. 3 Maja. Jednak to wszystko nie byłoby aż tak widoczne, gdyby nie to, że Społem zrezygnowało z ekranu led, który znajdował się na dachu. Poza tym zniknęły też wielkoformatowe reklamy.

Budynek jest odświeżony, a ostatnim elementem nawiązującym do jego historii był montaż neonów. Trwał on kilka miesięcy, bo projekt też był okazały. Prace były przekładane z powodu m.in. upałów, więc same roboty na miejscu miały zająć w sumie 1 miesiąc. Neon na Skarbku to trzy napisy na każdej ze ścian, od strony ul. Mickiewicza, Rynku i ul. 3 Maja, które są ze sobą połączone świecącymi liniami równolegle przebiegającymi wokół budynku. Pierwsze efekty były widoczne w wakacje. Już wtedy niektórzy przechodnie przez przypadek mogli zobaczyć rozświetloną elewację. To były tylko testy oświetlenia. Ostatecznie dopiero w tym tygodniu udało się na stałe uruchomić neon. Od poniedziałku Skarbek rozbłysnął ponownie neonem, tak jak dawniej. To prawdopodobnie największa taka instalacja w regionie. Łącznie rurki mają około 400 metrów długości, zasilanie zapewniają 32 transformatory.


Tagi:

Komentarze

  1. omg 17 października, 2019 at 1:00 pm - Reply

    Mmmm… ten baner „Pomarańczy”. To chyba symbol poczucia estetyki reprezentowany przez władze Katowic.
    Chociaż zaparkowana na placu pod Skarbkiem przyczepa oddawała by to bardziej dobitnie.

Dodaj komentarz

*
*