Reklama

Skarbek odsłonił nowe łuski. Klub Pomarańcza przygotowuje się do przeprowadzki

Ł. K.
Trwa remont elewacji Galerii Skarbek oraz prace wykończeniowe na najwyższej kondygnacji. To tam przeniesie się klub Pomarańcza.

Jeszcze miesiąc temu ściany Galerii Skarbek były z każdej strony zasłonięte rusztowaniami. Pod spodem można było już zobaczyć nowe łuski, ale dopiero teraz są dobrze widoczne. Prace na elewacji budynku przy Rynku rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku. PSS Społem zapowiadała, że demontowane łuski wrócą na ściany Skarbka. Teraz efekty prac można zobaczyć już z jednej strony domu handlowego. Północna ściana, od strony ul. Mickiewicza, została wczoraj odsłonięta. Nowe łuski kształtem przypominają te oryginalne, ale są bardziej płaskie i mają mniejszy prześwit. Wszystko po to, żeby pod spodem swoich gniazd nie budowały gołębie. Ptaki najbardziej niszczyły elementy elewacji.

Nad nowymi łuskami widać też przeszklone ściany najwyższej kondygnacji. Na piątym piętrze będzie się mieścił klub Pomarańcza, który przeniesie się do Skarbka z ul. Matejki. Zgodnie z zapowiedziami, otwarcie zapowiedziano początkowo na luty. Jednak dzisiaj klub poinformował, że odbędzie się ono 23 marca. W środku na gości będą czekały m.in. 3 sale muzyczne i restauracja.

Cały remont Skarbka ma potrwać mniej więcej do końca marca. W dalszym ciągu trwają prace na południowej ścianie, od strony ul. 3 Maja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*