Reklama

Seniorzy są niebezpieczni na drodze. Policja próbuje to zmienić

źródło: http://slaska.policja.gov.pl/

Szymon Kosek
W 2015 roku na terenie województwa śląskiego doszło do 3126 wypadków. Aż 28% z nich spowodowały osoby po 50. roku życia. By takich wypadków było mniej, policja organizuje specjalne warsztaty.

Przyszłoroczne zajęcia są kontynuacją warsztatów odbywających się od kwietnia pod nazwą “Świadomy kierowca 50+”. W trakcie zajęć będzie można m.in. zapoznać się z zasadami postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego oraz dowiedzieć się jak wraz z upływem lat zmienia się funkcjonowanie organizmu. Będą też zajęcia praktyczne na placu manewrowym z wykorzystaniem symulatora dachowania i urządzeń do badania czasu reakcji.

Pierwsze zajęcia w 2017 roku odbędą się 23 stycznia. Na ten termin wolnych miejsc już nie ma, ale następne zaplanowane są na kolejne miesiące: 18 lutego, 18 marca, 8 kwietnia, 20 maja i 24 czerwca. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 798 031 225 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Warsztaty odbywają się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy Francuskiej 78. Zaczynają się zawsze o godz. 9.

Projekt “Świadomy kierowca 50+” współorganizują Śląski Urząd Wojewódzki, WORD w Katowicach i katowicki okręg Polskiego Związku Motorowego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*