Reklama

Samotni i ubodzy spotkają się na największej wigilii w regionie

Fot. archiwum.

S. K.
Dziś wigilia, dzień, w którym szczególnie otwieramy się na potrzebujących. W Katowicach na bezdomnych, ubogich i samotnych posiłki będą czekać m.in. w MCK i starym dworcu.

O godz. 12 rozpocznie się wigilia w starym dworcu. Potrawy przygotuje szef kuchni Marcin Czubak. Mają być m.in. karpie, bigos i barszcz. Posiłki będą wydawane do 14.

W MCK wigilię dla samotnych organizuje fundacja Wolne Miejsce. Przychodzić można już od 15, choć cała impreza rozpocznie się o 16. Wejście od strony Spodka i ulicy Olimpijskiej. Wcześniej, o godz. 13 wigilia dla samotnych odbędzie się też w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113. Łącznie na obu wigiliach, będzie mogło zasiąść do stołów 3000 osób. Specjalnie na tę okazję KZK GOP przygotował darmowe linie autobusowe, którymi będzie można dojechać na miejsce. Będą oznaczone jako:

„S-1” (Siemianowice Śląskie Michałkowice Budryka – Katowice MCK),

„S-2” (Chorzów Stary Szyb Prezydenta – Chorzów Dąbrowskiego – Katowice MCK),

„S-3” (Katowice Os. Odrodzenia – Ligota – Katowice MCK),

„S-4” (Katowice Giszowiec – Katowice MCK).

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wigilii jasełka, będzie też wspólne kolędowanie i prezenty. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele kościoła katolickiego i ewangelickiego w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*