Reklama

Samochód zablokował na godzinę ruch tramwajów. Został odholowany

Ł. K.
W centrum Katowic przez źle zaparkowany samochód ruch tramwajów został wstrzymany na godzinę. Trzeba było odholować dostawczaka.

Rejon placu Miarki w Katowicach to jedno z miejsc, w których najczęściej dochodzi do nieprawidłowego parkowania, co wymusza zatrzymanie ruchu tramwajów. Tak było wczoraj, 9 lutego. Jeden z kierowców nie zwrócił uwagi, że stanął częściowo na torowisku tramwajowym na ul. Kochanowskiego. Kierowca musiał odejść od samochodu dostawczego na dłuższy czas, ponieważ nie pojawił się na miejscu przez godzinę. Auto od 18.57 do 19.57 zablokowało aż 6 kursów tramwajów. Tramwaje jadące od strony Brynowa zawracały na pl. Miarki, żeby umożliwić pasażerom jazdę w kierunku centrum przesiadkowego. Z kolei tramwaje jadące od strony Zawodzia i od strony Koszutki kierowane były do pl. Wolności i wracały na swoje trasy. Ostatecznie policja zadecydowała o odholowaniu pojazdu. Dostawczy samochód zabrała z ul. Kochanowskiego laweta.

Jak informują Tramwaje Śląskie, w 2022 roku w rejonie pl. Miarki z powodu źle zaparkowanych samochodów doszło do 17 zatrzymań w ruchu. Więcej takich sytuacji było tylko w Zabrzu i Chorzowie. Łącznie w minionym roku nieuwaga kierowców doprowadziła do 29 godzin utrudnień. Prezentuje to poniższa tabela:

Miasto

Liczba zatrzymań

Miejsce zatrzymania ruchu

Katowice

17

ul. Kościuszki, Kochanowskiego, rejon Placu Miarki

Chorzów

20

ul. Chrobrego, Wolności , Hajducka

Zabrze

24

ul. Powstańców Śląskich, Wolności

Sosnowiec

1

K. Makuszyńskiego

Świętochłowice

1

Mijanka

Razem

63

Czas zatrzymań: 29 h – 1740 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tramwaje Śląskie apelują do kierowców o rozwagę i parkowanie co najmniej metr od torowiska.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 11 lutego, 2023 at 1:08 pm - Reply

  Dalej jest to nieprawidłowe parkowanie – jeżeli to pojazd uprzywilejowany (niebieskie światła błyskowe) to bym zrozumiał. Natomiast jeżeli to był pojazd Tramwajów Śląskich to też nie powinien tam parkować.
  Pomarańczowe migające koguty w które są wyposażone niektóre tylko auta tramwajarzy też nie są umożliwiają parkowania na drodze rowerowej.

 2. AA 11 lutego, 2023 at 1:33 am - Reply

  Sprawne oko wychwyci na zdjęciu jeszcze jeden samochód do odholowania.
  Mianowicie po lewej stronie biały van zaparkowany na… drodze rowerowej.

  • Grzegorz 11 lutego, 2023 at 10:25 am Reply

   Jak przechodziłem to stał tam i van i policja więc bardzo możliwe że to po prostu obsługa linki tramwajowej lub ktoś kto był potrzebny na miejscu

   • klm 11 lutego, 2023 at 12:58 pm Reply

    A to w jakim trybie MPK, ZTM czy inna firma może blokować chodnik czy ścieżkę rowerową?

 3. Marcel 10 lutego, 2023 at 3:52 pm - Reply

  KNS powiat Nowosądecki. Tam to nie wiedzą co to tramwaj. Może w książkach widzieli

Dodaj komentarz

*
*