Reklama

Ruszyła rozbiórka kolejnego wiaduktu w Katowicach

Redakcja
Kolejny wiadukt kolejowy w Katowicach do wyburzenia. Dzisiaj ruszyły prace na ul. Bocheńskiego. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Wiadukt nad ul. Bocheńskiego od dawna stał nieużywany, a teraz w końcu zostanie rozebrany. Obiekt był dawniej wykorzystywany przez kolej piaskową. Jednak od wielu lat był zbędny. Jakiś czas temu zlikwidowane zostały nasypy po obu stronach obiektu, a on sam czekał tylko na rozbiórkę. Dzisiaj ruszyły pierwsze prace.

Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Te będą w pierwszej kolejności po wschodniej stronie, czyli od strony os. Tysiąclecia, jadąc w kierunku autostrady A4. Ta jezdnia będzie wyłączona, a ruch zostanie poprowadzony w drugą stronę – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach. Poza tym wyznaczony został objazd dla samochodów jadących od strony autostrady A4 w kierunku ul. Michejdy i poruszających się ul. Michejdy w kierunku centrum Katowic. Jak informuje MZUiM, następne etapy wdrażania tymczasowej organizacji ruchu będą wprowadzane sukcesywnie. Prace mają potrwać do końca maja.


Tagi:

Komentarze

 1. Yoda 19 marca, 2020 at 12:20 pm - Reply

  Do AA i KaCe – najpierw należy postawić pytanie kto jest właścicielem gruntu i wiaduktu ? Na pewno nie Miasto Katowice. Jeśli tak jest, to decyzję o swojej własności podejmuje Właściciel.

 2. KaCe 19 marca, 2020 at 10:31 am - Reply

  Albo jak nie velostrada to chociaż połaczenie kolei miejskiej na os. Witosa, Batory i dalej. Miasto nie wpadło na wykorzystanie istniejących szlaków towarowych nie wykorzystywanych ???

 3. AA 18 marca, 2020 at 9:11 pm - Reply

  A można było przeznaczyć cały ciąg po linii kolejowej która tam biegła na drogę rowerową. Teren idealnie ubity – wystarczy położyć asfalt i mamy velostradę za darmo.

  Wiadukt ten był stawiany od zera w 2005 czy 2006 wiec praktycznie nowy i nośność na pociągi 4000 t

  Żal patrzeć jak chciwość właściciela salonu samochodowego powoduje nieodwracalne zmiany w tkance miejskiej.
  Nasypy zostały rozebrane by powiększyć prywatny parking …..

  Katowice – miasto „niedasie”

Dodaj komentarz

*
*