Reklama

Rozpoczyna się Festiwal OPEN THE DOOR. To spektakle, filmy, koncerty i spotkania

Zdjęcie archiwalne.

W sobotę 1 czerwca rozpoczyna się międzynarodowy Festiwal OPEN THE DOOR, organizowany przez Tetr Śląski. To siódma edycja wydarzenia, które koncentruje się m.in. na zjawisku wykluczenia różnych grup społecznych.

Podczas tegorocznej edycji swoje spektakle zaprezentują̨ artyści z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Ukrainy, Grecji, Peru, Korei Południowej i Polski.

Wydarzenia odbędą się na scenach Teatru Śląskiego, w Kinie Światowid oraz w otwartej przestrzeni katowickiego rynku. Festiwal trwa 9 dni i składa się na niego wiele różnorodnych wydarzeń: spektakli teatralnych, projektów interdyscyplinarnych, projekcji filmowych, spotkań, instalacji artystycznych, przedstawień realizowanych w przestrzeni otwartej. Odbędzie się również koncert zespołu The Tiger Lillies.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się „Dziadami”, zrealizowanymi przez Maję Kleczewską z aktorami ukraińskiego Teatru z Iwano Frankiwska. W tym przedstawieniu treść dramatu Adama Mickiewicza łączy się ze współczesnością̨, z napaścią̨ Rosji na Ukrainę̨.

Cały program wydarzenia dostępny jest TUTAJ

Od 2023 roku podczas Festiwalu przyznawana jest nagroda OPEN THE DOOR. Honoruje osoby, organizacje lub instytucje, które szczególnie skutecznie działają̨ na rzecz osób borykających się̨ z wykluczeniem.

AS


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*