Reklama

W sobotę w Ligocie odbędzie się Święto Kwitnących Głogów

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W sobotę 18 maja w parku Zadole już po raz 27. odbędzie się Święto Kwitnących Głogów. Będą koncerty, tradycyjny występ mażoretek, warsztaty i pokazy. Wstęp wolny.

Impreza rozpocznie się o godz. 13 na placu Miast Partnerskich, gdzie wystąpią Mażoretki „Akcent” i Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Później wydarzenie przeniesie się do amfiteatru w parku Zadole.

Tam, od godz. 15:20, odbywać się będą prezentacje zespołów MDK “Ligota”. Na scenie pojawią się: Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów, Mażoretki „Akcent”, Zespół Wokalno-Taneczny „Nutki” i zespoły taneczne.

O godz. 17:30 rozpocznie się koncert Marty Mansfeld z zespołem i uczestników projektu Pozytywny Wiatr!

Potem (godz. 18:15) na scenie pojawi się Jacek Silski, a po nim wystąpią Liber i InoRos (godz. 19:30).

Podczas Święta Kwitnących Głogów w parku Zadole będzie można wziąć udział m.in. w warsztacie tworzenia motanek, czyli słowiańskich laleczek, wykonać kreatywne zadania w grze terenowej Głogowe Wyzwania, zobaczyć walkę judo i spróbować swoich sił na macie, sprawdzić przyrodniczą wiedzę i nauczyć się rozpoznawać drzewa, wziąć udział w quizie filmowym, nauczyć się szydełkować, stworzyć własną przypinkę i namalować obraz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*