Reklama

Rozpoczęła się budowa lodowiska na rynku

G. Ż.
Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, za kilkanaście dni ma zostać otwarte odkryte lodowisko na rynku. Będzie czynne 12 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu.

Lodowisko będzie miało wymiary 20×20 metrów. MOSiR planuje jego otwarcie 19 listopada. Zależy to jednak od kilku czynników. – Przede wszystkim od temperatury. Żebyśmy mogli uruchomić lodowisko, przez kilka dni z rzędu temperatura nie powinna przekraczać 10 stopni Celsjusza. Ważne jest też nasłonecznienie. Im mniej słońca, tym lepiej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym sezonie przy lodowisku będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Jeśli nie zmienią się pandemiczne obostrzenia, jednocześnie na tafli będzie mogło przebywać 30 osób.

Lodowisko ma być czynne od poniedziałku do piątku od 9:30 do 21:30. W zależności od warunków atmosferycznych, lodowisko zostanie na rynku co najmniej do końca lutego, a być może do marca.

Rozpoczęły się też prace nad uruchomieniem odkrytego lodowiska w Murckach, ale w tym przypadku MOSIR nie chce mówić o konkretnej dacie otwarcia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*