Reklama

Remont wiaduktu nad A4. Będzie zwężenie na autostradzie

Redakcja
Utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Przez najbliższe miesiące kierowcy będą jeździli po zwężonej jezdni. Powodem jest zapowiadany remont wiaduktu.

Już od początku tego miesiąca trwały przygotowania do zapowiadanego remontu wiaduktu. Chodzi o obiekt w ciągu ul. Mysłowickiej, który przebiega nad autostradą A4. Do tej pory zamknięty był wyłącznie wiadukt, a kierowcy musieli jeździć objazdami. Teraz dojdą do tego trudnienia na samej autostradzie. Przyszedł czas na kolejny etap prac. Koncesjonariusz odcinka Katowice-Kraków, Stalexport Autostrada Małopolska, informuje, że zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone dzisiaj. Od godz. 19.00 na wysokości 343 kilometra autostrady kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki i ograniczenia na trasie.

Ruch na odcinku ok. 500 m odbywał się będzie tymczasowo dwoma zwężonymi pasami na każdej jezdni. Jednak zanim to nastąpi trzeba będzie wdrożyć nową organizację ruchu. W dniach od 8 do 12 sierpnia w nocy wystąpią dodatkowe utrudnienia. Konieczne będzie zwężenie do jednego pasa ruchu według poniższego harmonogramu:

  • na jezdni w kierunku Katowic  – w nocy z 8 na 9 i w nocy z 9 na 10 sierpnia (w godz. 19.00-6.00),
  • na jezdni w kierunku Krakowa – w nocy z 10 na 11 i w nocy z 11 na 12 sierpnia (w godz. 19.00 – 6.00).

Po nocnych utrudnieniach ruch ma się tu odbywać dwoma pasami ruchu zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września, a następnie zostaną wprowadzone kolejne zmiany. W trakcie remontu wiaduktu na ul. Mysłowickiej wymienione zostaną m.in. nawierzchnia jezdni, chodniki, bariery ochronne i balustrady, a konstrukcja stalowa z podporami zostanie poddana renowacji. Prace potrwają do końca roku.

Kolejnym obiektem, który ma zostać wyremontowany jest wiadukt w ciągu ul. Szopienickiej. Prace mają się tu rozpocząć w styczniu i potrwać do czerwca 2023 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*