Reklama

Remont na DK 86. Będą utrudnienia w ruchu

DK nr 86, ul. Bielska. Źródło: Google Street View.

Ł. K.
Prace na DK 86 potrwają około 2 tygodni. Wyremontowane zostaną dwa odcinki, na wysokości Giszowca i Murcek. Pierwsze utrudnienia dla kierowców pojawią się w piątek, 5 maja. Całość ma kosztować 300 tys. zł.

W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie Tychy-Katowice. W pierwszym etapie zostanie wymieniona nawierzchnia ulic Pszczyńskiej i Bielskiej. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Katowic i obejmą odcinek od ul.Kołodzieja do ul.Górniczego Stanu. Najpierw robotnicy usuną istniejącą nawierzchnię, a następnie zabudują nową warstwę drogi. – Chcieliśmy, by prace w możliwie jak najmniejszym stopniu wpływały na płynność ruchu. Dlatego zmiany ograniczą się do zwężenia pasów ruchu w godzinach popołudniowych i nocnych – mówi Ewa Biskupska, rzecznik prasowy UM Katowice. Zgodnie z zapowiedziami, ruch nie zostanie wstrzymany.

Pierwsze utrudnienia pojawią się 5 maja. Prace potrwają od godziny 9, w piątek, do godziny 22, w sobotę. Kolejny etap zaplanowano na dni 12 i 13 maja w tych samych godzinach. Remont przeprowadzi MZUiM. Jego koszt to 300 tys. zł.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*