Reklama

Radny Józef Zawadzki skarży się na przewodniczącego rady miasta. “Zachowuje się jak dyktator”

Józef Zawadzki podczas wieczoru wyborczego.

Grzegorz Żądło
Radny Józef Zawadzki napisał skargę rady miasta na jej przewodniczącego Macieja Biskupskiego. Chodzi o “utrudnienia wypełniania obowiązków radnego podczas sesji rady”. Zawadzkiemu nie spodobało się, że Biskupski nie pozwolił mu przeczytać argumentacji w sprawie wniosku o zmianę porządku obrad podczas ostatniej sesji.

Punktem zapalnym były dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył rozwiązania Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 przy ul. Medyków 16. Drugi, włączenia Szkoły Podstawowej dla Dzieci Chorych im. Krystyny Bochenek w Katowicach  przy ul. Medyków 16 oraz XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Krystyny Bochenek w Katowicach przy ul. Medyków 16 do Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6 w Katowicach przy ul. Rolnej 22. Zawadzki złożył wniosek o zdjęcie tych projektów z porządku obrad. Kiedy zabrał głos w pierwszym punkcie, chciał uzasadnić swój wniosek, ale  Biskupski mu na to nie pozwolił. – Nie na tym polega demokracja, żeby radnemu odbierać głos. Nie może być tak, że na sesji rady miasta nie mogę powiedzieć dlaczego składam wniosek. Zwłaszcza że uzasadnienie jest ważne i może wpłynąć na decyzję innych radnych – mówi nam Zawadzki.

Maciej BiskupskiW swojej skardze zwraca też uwagę, że przewodniczący podczas sesji zwracał się do niego lekceważąco, mówiąc “Józef”. Przedstawia też w innym świetle sprawę likwidacji ZSS nr 6 przy ul. Medyków. Skargę kończy prośbą o wnikliwe zbadanie sprawy, “ponieważ żyjemy w demokratycznym Państwie i nie po to ginęli w Kopalni “Wujek” moi Koledzy, aby teraz ludzie mający władzę wykorzystywali ją nie dla dobra społeczeństwa, a dla swoich interesów i potrzeb, co nie ma nic wspólnego z prawem i prawdą” (pisownia oryginalna).

W rozmowie z nami radny Zawadzki przekonuje, że nie zależy mu na zmianie przewodniczącego rady. – Chodzi mi tylko o to, żeby przewodniczący nie zachowywał się jak dyktator.

Maciej Biskupski sprawę komentuje krótko. – Każdy radny musi przestrzegać regulaminu.

Co ciekawe, obaj panowie należą do tego samego klubu radnych – Forum Samorządowego i Marcin Krupa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*