Reklama

Pstrągi i śledzie, a na Euro kiełbasa i krupniok. Już niedługo otwarcie Sztauwajerów

Katarzyna Głowacka
Fani odpoczynku na leżakach nad stawem przy osiedlu Paderewskiego, będą zadowoleni. Sztauwajery otwierają się w środę. Będzie sporo nowości.

Dobra nowina dla tych, którzy w zeszłym roku polubili Sztauwajery. Kontenery nad jednym ze stawów w Dolinie już się budują. – Czekaliśmy na dobrą pogodę i planujemy ruszyć 18 maja. Zostały nam jeszcze dwa kontenery do postawienia. Prace cały czas trwają – mówi Adam Wojtyczok, jeden z organizatorów.

Rok temu kuchnia w Sztauwajerach serwowała dania meksykańskie. Teraz będzie inaczej. – To niespodzianka, ale pójdziemy w tradycję śląską. Stanie też wędzarnia, czyli można spodziewać się ryb, głównie pstrągów. Będą też śledzie – zdradza Wojtyczok. W czerwcu, podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, będzie można kibicować posilając się swojską kiełbasą i krupniokiem z grilla.

Materiały organizatoraDruga zmiana to nowe ustawienie głośników, czyli skierowanie ich w stronę stawu, a nie centrum Katowic. Mieszkańcy osiedla Paderewskiego, którym przeszkadzała głośna muzyka, będą już mogli spać spokojnie. W tym roku stanie 14 kontenerów, czyli o jeden więcej niż przed rokiem. Oznacza to więcej muzyki. Sztauwajery są bowiem miejscem promującym Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Można się więc spodziewać dźwięków, które wybrzmią podczas sierpniowego festiwalu. Artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji, będzie można posłuchać leżąc na leżakach lub trawie. Dostępne będą też dachy na kontenerach ze strefą chillout. A na dzieci będzie czekać strefa z warsztatami.  – Dużą wagę przywiązujemy do tego,  żeby wszystko było profesjonalnie zrobione. Tak jak w zeszłym roku, stawiamy kontenery z toaletami, z których korzystają także spacerujący, mieszkańcy Paderewy i okolic  – dodaje Adam Godziek, drugi z organizatorów. Pierwsze duże wydarzenie muzyczne już 4 czerwca.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*