Reklama

Przy KluboGalerii SARP powstanie ogródek wybrany w konkursie

Tak ma wyglądać całoroczny ogródek przy KluboGalerii SARP.

Grzegorz Żądło
Jest duża szansa, że za kilka tygodni przy KluboGalerii SARP stanie letni ogródek zaprojektowany specjalnie dla tego miejsca. Jego projekt został wybrany w konkursie. Co ważne, ogródek będzie mógł funkcjonować również zimą.

W lokalu przy ul. Dyrekcyjnej od kilku miesięcy działa KluboGaleria SARP. Organizowane są tu m.in. imprezy taneczne, jest także kuchnia i bar (więcej tutaj). Teraz jest szansa, że lokal wyjdzie ze swoją ofertą na zewnątrz. W zorganizowanym przez SARP Katowice konkursie pierwszą nagrodę na koncepcję całorocznego ogródka zdobyła praca Anity Baron, Anety Oraczewskiej i Patrycji Pojdy z Rybnika.

W uzasadnieniu jury można przeczytać, że “Pawilon KluboGalerii przedstawiony w pracy stanowi unikalny obiekt, indywidualnie dostosowany do lokalizacji zarówno pod względem formy, proporcji jak i zastosowanej kolorystyki. Praca wyróżnia się oryginalnością w zastosowaniu ruchomej, wielofunkcyjnej elewacji dzięki czemu obiekt nie jest obojętny i anonimowy. (…) Sąd konkursowy docenił dbałość o detale, skalę architektoniczną i formę pawilonu jako całości. Rozwiązania są proste, czytelne i oszczędne w użyciu materiałów a elegancka forma harmonizuje z elewacją budynku.”

Koncepcja ogródka przy SARP. Projekt: Anita Baron, Aneta Oraczewska, Patrycja Pojda.
Koncepcja ogródka przy SARP. Projekt: Anita Baron, Aneta Oraczewska, Patrycja Pojda.

Na razie nie jest jeszcze przesądzone, że ogródek powstanie. Choć szansa na to jest duża. – Projekt musi zostać dostosowany do uwag miejskiego konserwatora zabytków, który był członkiem jury. Mamy nadzieję, że po uwzględnieniu zaleceń, urząd miasta pozwoli nam na postawienie pawilonu – mówi Rafał Czuchrowski, który prowadzi KluboGalerię SARP. Dodaje, że ogródek chciałby otworzyć w maju. – Jego budowa i przesuwane ściany sprawiają, że będzie można z niego korzystać przy każdej pogodzie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*