Reklama

Przez dwa dni na os. Paderewskiego nie będzie ciepłej wody i ogrzewania. Możliwe są przerwy w dostawach również w innych dzielnicach

Redakcja
Os. Paderewskiego na dwa dni zostanie pozbawione ogrzewania i ciepłej wody. Problemy z ciepłem mogą wystąpić również w kilku południowych dzielnicach oraz części śródmieścia. Powodem są zaplanowane przez Tauron Ciepło prace.

Na początku 2023 r. Tauron Ciepło rozpoczął budowę przepompowni ciepłowniczej na terenie Doliny Trzech Stawów w pobliżu os. Paderewskiego oraz wymianę sieci magistralnej przy ulicy Kościuszki. Inwestycje te są częścią projektu, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła oraz możliwości przesyłowych systemu ciepłowniczego o około 100 MWt. Odpowiada to przyłączeniu  do ciepła sieciowego około 30 tysięcy mieszkań.

W związku z inwestycją, ze względów technologicznych, Tauron Ciepło musi przełączyć część odbiorców ciepła w Katowicach na tymczasową sieć ciepłowniczą. Wiąże się to z koniecznością czasowego wstrzymania dostaw ciepła do mieszkańców osiedla Paderewskiego.  Ciepła nie będzie od 23 marca do godzin wieczornych 24 marca.

 – Tam, gdzie jest to technicznie możliwe, zaplanowano przełączenie maksymalnej liczby odbiorców na zasilanie z innego źródła. Termin przełączenia  został zaplanowany na 23-24 marca ze względu na sprzyjające prognozy pogody, zapowiadające dodatnie temperatury zewnętrzne – mówi Małgorzata Kuś rzecznik prasowy Tauron Ciepło

W związku z przełączeniem na zasilanie z innego źródła, możliwe są również krótkotrwałe zakłócenia w dostawach centralnego ogrzewania od 22 do 25 marca dla odbiorców ciepła z południowych dzielnic Katowic: Ligoty, Brynowa, Piotrowic, Ochojca, Muchowca, a także części śródmieścia (ulice: Wojewódzka, Dąbrowskiego, Krasińskiego, Przemysłowa, Powstańców, Graniczna).


Tagi:

Komentarze

 1. Tomasz 23 marca, 2023 at 6:39 am - Reply

  No tak, całe osiedle Odrodzenia (Piotrowice-Ochojec) dowiedziało się o tym od swojej spółdzielni dopiero w połowie dnia, gdzie ciepłej wody ani ogrzewania od rana aż do kolejnego dnia już nie było… Chyba w dzisiejszych czasach można szybciej poinformować ludzi, choćby tym kulawym dziadowskim systemem ostrzegania RCB ? Dla mnie ważniejsze, że nie będzie wody i ogrzewania lub prądu niż to że przejdzie mała wichurka, albo że trzeba udać się na szczepienie, bądź rozliczyć pit w terminie?

  • herman 23 marca, 2023 at 9:05 am Reply

   Uwaga, czytelnicy onetu atakują.
   O planowanych przez spółdzielnię pracach budowlanych chcesz informować za pomocą Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ? Cości się w głowie pomieszało.

  • Artur 23 marca, 2023 at 8:30 am Reply

   Dokładnie. Najpierw wyłączają ogrzewanie i ciepłą wodę, a potem łaskawie po paru godzinach przypadkiem ktoś zawiesi kartkę przy domofonie że tak będzie przez 4 (!!!) dni. I o tym nie trąbią we wszystkich mediach jakimś cudem. Działanie SM Silesia (zarządzają osiedlem Odrodzenia) jest co najmniej skandaliczne, bo taka sytuacja z informowaniem po fakcie jest notoryczna. Zazwyczaj wracając z pracy o 16 dowiadujesz się z ogłoszenia że były w tym dniu odczyty czy jakaś kontrola w godzinach 10-12, a wychodząc do pracy rano o 8 żadnej informacji jeszcze nawet nie było. Działają z zaskoczenia na szkodę mieszkańców, swoją i opinii na swój temat. I tym się powinny zająć katowickie portale lokalne a nie „zaplanowaną” modernizacją sieci Tauronu. A swoją drogą nie wierzę że tauron ciepło nie wiedział o takiej modernizacji od dawna. To nie awaria tylko planowane działanie wielkoskalowe, naprawdę można poinformować ludzi miesiąc czy 2 tygodnie wcześniej a nie na ostatnią chwilę. Polska to dziwny kraj, informują z wyprzedzeniem o pierdołach, a ważne kwestie trzeba samemu wyszukiwać.

   • klm 23 marca, 2023 at 6:52 pm Reply

    Nie tylko tam informacja pojawiła się w tym samym dniu, więc to Tauron nawalił z przekazywaniem informacji.

   • Grzegorz Żądło 23 marca, 2023 at 8:38 am Reply

    Ale przecież to nie jest awaria, wszystko jest opisane w tekście.

    • Artur 23 marca, 2023 at 9:08 am Reply

     Czy to jest właściwy sposób informowania o problemach z CO i CWU przez 4 dni? W tym konkretnym przypadku o 8:30 we wtorek 21.03.2023r. NIE BYŁO takiego ogłoszenia, zdjęcie zrobiłem o 16 po powrocie z pracy. Taka mała niespodzianka od Tauronu i świetnie poinformowanej spółdzielni SM Silesia: https://imgur.com/Z7pNjlK Jednocześnie tego samego dnia już nie było oczywiście ani CO ani ciepłej wody do nocy, na szczęście rano następnego dnia chociaż letnia woda leciała, na kąpiel dla dorosłego starczyło, dla dziecka mogło by być różnie.

    • Artur 23 marca, 2023 at 8:58 am Reply

     No właśnie dlatego nie powinno być problemu informować zainteresowanych dużo wcześniej a nie w ten sam dzień czy dobę wcześniej. Proszę czytać ze zrozumieniem.

     • Grzegorz Żądło 23 marca, 2023 at 9:02 am Reply

      No właśnie nie przeczytał pan ze zrozumieniem.

      • Artur 23 marca, 2023 at 9:11 am Reply

       A gdzie ja napisałem że to jest awaria Panie Żądło? Proszę zacytować z mojej wypowiedzi bo nie rozumiem co Pan chce osiągnąć.

Dodaj komentarz

*
*