Reklama

Protest przeciwko obostrzeniom w Katowicach. Będzie dziewięć zgromadzeń

Łukasz Kądziołka
Przeciwnicy pandemii będą demonstrowali w Katowicach. Jak podkreślają organizatorzy, nikt nie podważa istnienia koronawirusa. Chodzi o to, żeby pokazać sprzeciw wobec restrykcji i obostrzeniom, w tym noszeniu maseczek.

Podobne zgromadzenia miały już miejsce w całej Europie i odbywały się w kilku miastach w Polsce. Tym razem osoby przeciwne pandemii i związanym z nią ograniczeniom spotkają się w Katowicach. Jak tłumaczą organizatorzy, w przekazach pojawiają się błędne informacje na temat tzw. antycovidowców. Jedna z organizatorek katowickiego protestu pod nazwą „Śląsk Rusza Po Wolność” nie neguje tego, że koronawirus istnieje. – Mam tego pełną świadomość. Wszyscy ludzie, których zebraliśmy, żeby wyjść na ulicę i pokazać, że nie zgadzają się z restrykcjami i pandemią, również zdają sobie sprawę z koronawirusa – mówi.  Zdaniem przeciwników obostrzeń na przykład noszenie maseczek może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ kiedy ludzie ściągną maseczki – zrobią się bardziej podatni na działanie nie tylko tego, ale również innych wirusów. Nie mając styczności z bakteriami, wirusami czy alergenami, obniżają swoją odporność. Dlatego każdy powinien decydować za siebie i mieć prawo wyboru. Jak czytamy na stronie wydarzenia, pandemia jest pretekstem do wprowadzania obostrzeń. Te natomiast łamią podstawowe prawa obywateli. Trwający już od ponad pół roku stan prowadzi również, zdaniem organizatorów, do dezinformacji i „koronapaniki”. Protest zainicjowała spontaniczna grupa, która nie jest wspierana przez żadną organizację czy ugrupowanie polityczne.

Protest w Katowicach rozpocznie się na Rynku o godz. 14.00 w sobotę, 10 października. To nie będzie jedno zgromadzenie. Łącznie zaplanowano ich aż dziewięć. Osiem zostało zarejestrowanych na 49 osób, a jedno miało limit uczestników wynoszący 151 osób. Plany pokrzyżuje zapowiedziane dzisiaj przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ograniczenie zgromadzeń. Od soboty będzie mogło brać w nich udział do 100 osób, a poza tym należy zachować co najmniej 100 metrów dystansu pomiędzy grupami. Dlatego organizatorzy będą musieli zadbać o przestrzeganie tych obostrzeń i najprawdopodobniej pochód będzie musiał wyruszać z Rynku z odstępami. Uczestnicy przejdą przez al. Korfantego, ul. Chorzowską, ul. Sokolską do placu Wolności i dalej ulicami: 3 Maja, Warszawską, Francuską i Jagiellońską do pl. Sejmu Śląskiego.


Tagi:

Komentarze

 1. Adam 11 października, 2020 at 10:12 pm - Reply

  Wszystkie portale gazet internetowych mają swojego heńka. Przypadek?

  • P Śl 12 października, 2020 at 8:15 am Reply

   Nie sądzę 🙂

 2. Respus 9 października, 2020 at 8:43 pm - Reply

  Informacja jest.To dobrze.Media sa od tego,zeby mozliwie bezstronnie informowac spoleczenstwo o wydarzeniach,a spoleczenstwo podejmuje decyzje,co z ta informacja zrobic. Ci ,ktorym wystarczy Taniec z gwiazdami,Na wspolnej i dziennik o 19.30pewnie nic z ta informacja nie zrobia,bo nie maja wiele do stracenia.

 3. Mariusz 8 października, 2020 at 10:52 pm - Reply

  Przestańcie się czepiać Heńka. Każdy z rozsądkiem powinien podejść. A skoro jest nakładany obowiązek zakrywania ust, to za nie przestrzeganie grozi mandat. Jeśli ktoś jest idiotą i woli płacić mandaty, to jego sprawa. Mi nie przeszkasza noszenie maseczki i żyję.

  • Wolny człowiek 9 października, 2020 at 4:27 pm Reply

   Jeśli ktoś jest idiotą i woli szkodzić samemu sobie nosząc kaganiec na którym zbiera się miliony bakterii to jego sprawa. Mi nie przeszkadza płacenie mandatów i żyję. Piszesz że z rozsądkiem.nalezy podejść a u Ciebie zdecydowanie go brak. Jeśli nałożą obowiązek naciągania kondoma na głowę to też to będziesz robił? Albo jak po kagańcu każą założyć Ci smycz i szczekać? Jak można być tak ślepym by nie dostrzec manipulacji i kłamstw ze strony mediów i polityków na temat covid. Śmiertelność tego wirusa wynosi poniżej 1% u ludzi ,dziennie umiera natomiast około 1200 obywateli naszego kraju na zapalenie płuc, na nowotwory, zawały i inne choroby z którymi żyjemy od lat i nikt o tym nawet nie wspomina. Dzisiaj nie można się już przeziębić czy zachorować na grypę bo od razu jest się koroniwany.m – nie ma żadnych chorób, istniej tylko covid. Ludzie zacznijcie myśleć.

   • Mariusz 9 października, 2020 at 7:13 pm Reply

    „Jak można być tak ślepym by nie dostrzec manipulacji i kłamstw ze strony mediów i polityków na temat covid. Śmiertelność tego wirusa wynosi poniżej 1% u ludzi ,dziennie umiera natomiast około 1200 obywateli naszego kraju na zapalenie płuc, na nowotwory, zawały i inne choroby z którymi żyjemy od lat i nikt o tym nawet nie wspomina.” Ja to co przekazują media filtruję przez własne doświadczenie życiowe i wiem co jest prawdą a co kłamstwem. Nie słucham natomiast pseudo-naukowców i pseudo-lekarzy i żyje mi się dobrze. Politycy są różni i można wiele kiążek o nich napisać. Masz racje co do innych chorób na które nikt do tej pory nie zwracał uwagi. COVID-19 jest nowym szczepen starego wirusa który był z nami od początku, ale do tej pory nie był taki paskudny i tak wiele osób nie umierało na niego lub tego nie wiemy, bo nie zawracono sobie nim głowy. Na pewno te ograniczenia są w dużej mierze na wyrost, ale skoro ma to zmniejszyć ryzyko zachorowania, to musimy przez to przejśc aż poznamy jak sie przed tym wirusem bronić i jak z nim żyć. Do szkoły też byliśmy zmuszani by chodzić, ale dzięki temu możemy konstruktywnie dziś podyskutować. Za jakiś czas te ograniczenia miną, bo nauczymy się żyć z tym wirusem, tak jak to było wcześniej. Głowa do góry, nikt nam wolności nie odbiera. Do ciszy nocnej też sie stosujemy i nikt nie zaskarża tego zapisu że ogranicza nam na 8 godzin dziennie wolność. Miejmy trochę rozsądku i nie wpadajmy w panikę, bo sami sobie zaszkodzimy bardziej.

   • Mariusz 9 października, 2020 at 6:44 pm Reply

    Nikt nie będzie nakazywał nikomu zakładanie kondoma na głowę, chyba ze zostaniesz politykiem i tak zarządzisz, to wtedy ja jako pierwszy pójdę na protest. A czy ktoś nakazywał Ci szczekać? Bo mi nikt i raczej nie będzie nikt ludzi do tego zmuszał. Chirurg na sali operacyjnej też ma maseczkę i nie słyszałem by ktoś im kazał operować bez maseczek, bo miliony bakterii się na nich gromadzi. Bez maseczki także wdychasz miliony bakterii, czy według Ciebie mamy przestać oddychać? Co do wypowiedzi że „Dzisiaj nie można się już przeziębić czy zachorować na grypę bo od razu jest się koroniwany.m – nie ma żadnych chorób, istniej tylko covid.” to masz zupełną rację. „Ludzie zacznijcie myśleć.” Myśleć trzeba będąc jednocześnie odpowiedzialnym za innych i za siebie. „Mi nie przeszkadza płacenie mandatów i żyję.” Jak Cię stać na utrzymywanie polityków których nie lubisz, bo ograczają Tobie swobodne życie, to już naprawdę tylko Twoja sprawa… Miłego dnia.

 4. Sławek 8 października, 2020 at 2:25 pm - Reply

  Do Heńka: już wcześniej Beata tłumaczyła, że błędnie została policzona ilość ofiar śmiertelnych. Ponadto okazało się, że podłączanie do respiratora wielu chorych było powodem ich zgonów, a nie metodą leczenia, co pokazały pierwsze sekcje zwłok (na początku nie było ich wcale). I jeszcze jedna rzecz: tylko w zeszłym roku na zapalenie płuc zmarło ok. 12.000 osób (głównie wirusowe), a tak naprawdę były to ofiary powikłań pogrypowych. W Polsce śmiertelność na grypę jest bardzo niska w porównaniu do innych krajów, a tu głównie z powodu innej klasyfikacji tych zgonów (tu zapewne liczony jest określony czas, w którym doszło do zgonu po zachorowaniu na grypę, więc u nas wiele z tych przypadków nie było tak klasyfikowanych). Więcej już nie wchodzę w polemikę z tym panem, gdyż to szkoda czasu. Ktoś, kto myśli jest otwarty na argumenty wszystkich stron i waży wszystkie „za” i „przeciw”, a Pan tego nie robi. Na początku nie negowałem tych wszystkich ograniczeń, ale dziś tak, bo widzę więcej argumentów za powrotem do normalności i negacją tego co się dzieje, niż nadal tkwić w tej paranoi.

  • heniek 8 października, 2020 at 2:48 pm Reply

   Przyznałem rację gdy to się rozmówczyni należało. Jednak nielegalność maseczek jest nieprawdą czego nie potraficie przyznać bo zamiast przeczytać fragment ustawy to czytacie artykuł nipodpisany nazwiskiem lub inne nowiny brzeskie.
   Podobnie jak błędem jest bagatelizowanie zagrożenia. Ja nie jestem zwolennikiem szczepień przeciw grypie i przeciw covid. Kto będzie chciał ten się zaszczepi. Osobiście nie skorzystam. Jednak żeby dyskutować trzeba mieć argumenty. Przytoczona Ilość zgonów spowodowanych zapaleniem płuc nie narastała lawinowo tak jak już dziś narasta ilość zakażeń koronawirusem i co za tym idzie zgonów.
   Funkcja wykładnicza- tak się propaguje epidemia co widać na wykresach z ostatnich dwóch tygodni.
   Smiertelność grypy jest mniej więcej stała od lat.
   Nie miną dwa tygodnie, gdy będzie tu wysyp pretensji do ministra dlaczego nie ścigał antymaseczkowców.

   • Natasza 10 października, 2020 at 4:56 pm Reply

    Zapominacie, że te statystyki LAWINOWEGO WZROSTU ZACHOROWAŃ, nie są pokazywane w całości. Po prostu robią teraz, pod dykteryjkę elit, dużo więcej testów, które testami wcale nie są (pokazujących fałszywie dodatnie wyniki, a przede wszystkim nienadające się do diagnostyki, o czym mówi sam autor-noblista Kary Mullis), a co za tym idzie więcej przypadków fałszywie dodatnich (jednak procentowo zawsze to jest 3 procent pozytywnych przypadków na wszystkich „przebadanych” „testem”) i już mamy kłamstwo na talerzu, którego się używa do straszenia obywateli i nakładania kolejnych restrykcji odbierających wolność. Ludzie zacznijcie używać tego, co macie pod czaszką, bo nie widać po Was tego! Co to za pandemia, skoro 90% to bezobjawowe zakażenie, a z tych 10 procent umiera 1% lub nawet mniej! I większość to osoby z chorobami współistniejącymi, którym nie zapewniono odpowiedniej opieki, tylko np. zabójczą wentylację płuc, gdzie nie było wymiany gazowej i wentylacja tylko dobijała pacjenta. Do tego śledźcie wiek-średni to 80 lat!!!! Katolicy!!! Czy w kościołach odczytują dłuuuugie listy tych, którzy odeszli? Nie! Zakłady pogrzebowe proszą o tarczę, bo klienteli brak. Po prostu bankrutują! Myślenie!!! I nie zabijajcie na raty swoich dzieci poprzez nakładanie im maseczek. To już jest zbrodnia!!!!Dziecko w UK już zmarło z powodu niedotlenienia. Opamiętajcie się!!! Rodzice i wszyscy!!!

   • Ivan 8 października, 2020 at 10:07 pm Reply

    Proszę mi przytoczyć artykuł w ustawie lub w Konstytucji RP, że maseczki są legalne ?

 5. Sławek 8 października, 2020 at 10:07 am - Reply

  Widzę, że do tego pana Heńka nie dochodzą żadne, ale to kompletnie żadne argumenty. Skąd to przekonanie, że koronawirus jest bardziej zaraźliwy od grypy, gdyż żadne statystyki tego nie potwierdzają? Słyszałeś pan o odporności stadnej? Weźmy przykład sezonowej grypy. W zeszłym roku zachorowało na nią w Polsce ok. 4 mln ludzi przy populacji ok. 38 mln, czyli ok. 10% społeczeństwa, a przecież każdy naokoło kichał, smarkał itd. i nikt na to nie zwracał uwagi. Reszta jakoś nie zachorowała, społeczeństwo nabrało odporności i tamten wirus wygasł. W tym roku oczywiście pojawi się nowy szczep wirusa grupy i tak w kółko. Z koronawirusami jest dokładnie tak samo i im szybciej społeczeństwo nabierze odporności stadnej, to tym lepiej i szybciej skończą się zakażenia. A swoją drogą – wiem pan, ile ludzi w zeszłym roku zaraziło się koronawirusem? No właśnie, nikt tego nie wie, bo nikt tego nie badał, wszystko było wrzucane do jednego worka – grypa. A te zachorowania również były, bo koronawirusy są znane medycynie od kilkudziesięciu lat, a istnieją od zawsze. Czy ktoś wtedy robił taki cyrk, jaki mamy obecnie?

  • P Śl 8 października, 2020 at 11:56 am Reply

   Po wy komentujecie wogóle tego … ? Niech se fapuje do woli, ignorancja dla niego jest największą karą. Ba, po co go wogóle czytać? Polecam omijać każdy bełkot podpisany heniek, szkoda nerwów, on tylko liczy na to, że będziecie wchodzić w nim w te jałowe dyskusje.

   • heniek 8 października, 2020 at 12:34 pm Reply

    Zabrakło argumentów i kultury, a może strach obleciał w drugiej fali epidemii?

  • heniek 8 października, 2020 at 10:33 am Reply

   Skoro mamy ustalone, że maseczki są legalne to wracamy do zdrowia.
   By uzyskać odporność stadną około 60% społeczności musi uzyskać odporność. W drodze szczepienia lub samouodpornienia po przebytej chorobie.
   Cyrk jest stąd, że umieralność jest znacznie większa niż w grypie. W grypie na kilka milionów chorych umiera rocznie jedynie około 100 osób. Przy koronawirusie samo użycie respiratorów w przykładowych Włoszech wynosiło kilka tysięcy. I to po dwóch miesiącach od pierwszego przypadku, a zgonów było kilkadziesiąt tysięcy.
   Grypa była uważana za niebezpieczną chorobą, na którą zalecane jest się szczepić. Więc tymbardziej koronawirus jest znacznie groźniejszą chorobą skoro umieralność wśród zarażonych wynosi w Polsce około 3%, a we Włoszech 12%.
   Żeby osiągnąć odporność stadną musielibyśmy poświęcić kilkaset tysięcy istnień tylko w Polsce.
   Skąd wniosek, że koronawirus jest równie niegroźny jak wirus grypy?

 6. heniek 8 października, 2020 at 9:34 am - Reply

  Do września zostało sporządzonych ponad 6 tysięcy wniosków do Sądu o ukaranie. Część z nich zakończona już wyrokami. Tylko dwa o których tak głośno, były na korzyść osób niestosujących się do nakazów.

 7. heniek 8 października, 2020 at 8:42 am - Reply

  Na miejscu forumowiczek nie wybaczyłbym doktorowi google takiej ignorancji. Podsuwa artykuły, w których interpretacja pomija istnienie punktu 12 Art. 46b.
  „W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia
  epidemicznego (…) w rozporządzeniu można ustanowić nakaz określonego sposobu przemieszczania się”

 8. heniek 8 października, 2020 at 8:23 am - Reply

  „Można ustanowić nakaz określonego sposobu przemieszczania się.” – prawo do wydania takiego rozporządzenia daje ustawa z 2008 roku.

  • Sławek 9 października, 2020 at 6:39 am Reply

   Nadinterpretujesz ten przepis. Przez określony sposób przemieszczania rozumie się to, że osoba zakażona nie może jechać np. do szpitala, sanepidu komunikacją publiczną, tylko musi jechać własnym pojazdem właśnie po to, aby nie rozprzestrzeniać epidemii.

 9. heniek 7 października, 2020 at 11:50 pm - Reply

  Podsumowując.
  Rozporządzenie nakazujące noszenie maseczek jest obowiązujące i póki co ZGODNE z ustawą z roku 2008, w której jest zapisane, że za pomocą rozporządzenia ustawodawca może:

  W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia
  epidemicznego (…) wprowadzić nakaz określonego sposobu przemieszczania się.

  Maseczki to jest właśnie określony sposób przemieszczania się i dotychczas trybunał tego nie podważył.
  Art 46a i 46b:
  http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

  Szkoda tylko, że forumowiczki tak zawzięcie ludziom w głowach próbują mącić.

  • Beata 8 października, 2020 at 4:19 am Reply

   Kto mąci to mąci. Polecam zapoznać się z projektem karnistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam Pan znajdzie wyjaśnienie tego „przemieszczania się” https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/05/obowiazek-zaslaniania-ust-i-nosa/

   • heniek 8 października, 2020 at 8:26 am Reply

    Współczuję. Wstać w środku nocy żeb znaleźć starą słabą interpretację z 4 maja dotyczącą kwietniowego rozporządzenia w takk dynamicznie zmieniającej się epidemii i prawodastwie. Interpretacja nie ma żadnej mocy prawnej.

 10. lidia 7 października, 2020 at 7:28 pm - Reply

  Do Heniek! Najnowsze i obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów w 7 sierpnia br. odnosi się do obowiązującej ustawy, jest jej przepisem wykonawczym. Co znaczy również, że – będąc przepisem niższym – nie może regulacji wyższej zmieniać. A obowiązująca ustawa z 5 grudnia 2008 roku o „zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” w art. 46b pkt 4 stanowi, że w rozporządzeniu Rady Ministrów można ustanowić: „obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;” Ustawy określa, że osoby podejrzane o zachorowanie to tylko te, u których „występują objawy kliniczne choroby lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną”.

  Mamy zatem tylko DWIE precyzyjnie wymienione w Ustawie kategorie osób, wobec których dopuszczalne jest zastosowanie środków profilaktycznych: osoby chore i osoby podejrzane o zachorowanie.

  Ustawa jest aktem prawnym wyższym, rozporządzenia ministrów, mogą przepisy ustawy precyzować, ale tylko „w zakresie delegacji ustawowej”. Granice przepisów wykonawczych do Ustawy zostały określone treścią delegacji, zawartej w art. 46b. Rozporządzenie musi – jak stanowi art. 92 ust. 1 Konstytucji – zmierzać wyłącznie do wykonania ustawy. Nie może być ani sprzeczne z ustawą, ani wykraczać poza zakres delegacji. Rozporządzenia nie mogą regulować spraw, które stanowią przedmiot wyłączności ustawy.

  Z Ustawy jednoznacznie wynika, że „środki profilaktyczne”, a do takich należy (także w w/w rozporządzeniu) obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, można wprowadzić wyłącznie względem osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Wprowadzanie ich wobec osób nie spełniających opisanych w Ustawie warunków osoby chorej lub podejrzanej o zachorowanie – jest sprzeczne z Ustawą. Nie ma mocy prawnej.

  Obowiązujące rozporządzenie z 7 sierpnia br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. § 24 mówi: „nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego… ust i nosa..”. Nie precyzuje NA KOGO obowiązek ten się nakłada. I słusznie, bo to jest właśnie domena ustawy, która wyraźnie wskazuje, że środek profilaktyczny można nałożyć wyłącznie na osoby chore i podejrzane o zachorowanie. Skoro Ustawa o chorobach zakaźnych nie przewiduje, aby obowiązek stosowania środków profilaktycznych dotyczył innych kategorii osób, to nawet gdyby rozporządzenie wykonawcze do ustawy wskazywało takie kategorie osób, byłoby w tym zakresie sprzeczne z aktem wyższego rzędu, a więc nie miało mocy prawnej. Ale rozporządzenie z 7 sierpnia tego nie robi, nie łamie Ustawy. Co prawda wskazuje się na obowiązki zakrywania ust i nosa przez „widzów”, „klientów” (§ 7 ust. 1), „pasażerów” (§ 23 ust. 3 pkt 3) „obsługę lokalu” (§ 7 ust. 6 pkt 2), jednak jedynym sposobem interpretacji tych zapisów zgodnych aktem wyższego rzędu na mocy którego zostało wydane rozporządzenie, jest taka, że ten obowiązek dotyczy wyłącznie takich klientów, widzów, pasażerów czy obsługi lokalu, którzy zachorowali na covid, bądź też mają (przynajmniej dwa) objawy kliniczne tej choroby, bądź też odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na ową chorobę. Wyjątki od stosowania obowiązku zakrywania ust i nosa, o których mowa w § 24 ust. 3 dotyczą też wyłącznie dwóch kategorii opisanych w ustawie, czyli osób chorych i podejrzanych o zachorowanie. Innych nie dotyczą.

  Obowiązujące przepisy są więc całkowicie jasne i wykluczają możliwość egzekwowania powszechnego (tj. wobec wszystkich osób przebywających na terytorium RP) obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

  Ponieważ chcę, by mój rząd, któremu życzę jak najlepiej, opierał się na PRAWIE i SPRAWIEDLIWOŚCI i tego samego oczekiwał, a nawet wymagał od obywateli, uprzejmie proszę Pana Ministra Niedzielskiego o wskazanie przepisu, na podstawie którego chce „surowo karać” za łamanie prawa. Jakiego mianowicie prawa? Jakiego aktu prawnego, którego paragrafu, którego punktu?

  Proszę też uprzejmie po raz kolejny, by nie mylić zakażeń z zachorowaniami. Covid to ciężka niewydolność układu oddechowego. Zakażenie nie jest zachorowaniem, ogromna większość (wedle różnych danych 85-95 proc.) zakażonych nie wie, że – pośród innych wirusów – także i ten koronawirus jest w ich organizmie, bo ich układ immunologiczny pokonuje go i nie dopuszcza do stanu choroby (zachorowania). Stanu dokładnie opisanego, zarówno w przepisach Światowej Organizacji Zdrowia, jak i w polskim prawie. Mylenie stanu choroby ze stanem nieistnienia choroby nie jest obojętne, niestety ma swoje złe konsekwencje moralne, medyczne, społeczne, polityczne, cywilizacyjne i prawne.

  Zdaniem wielu wybitnych i praktykujących lekarzy-profesorów wielu specjalności, izolacja oraz maseczki osłabiają układ immunologiczny, naturalną odporność organizmu. Narzucanie obywatelom takiego obowiązku musi być oparte na przepisach prawa. Pomijając inne kwestie, choćby po to, by uchronić państwo polskie od fali procesów o odszkodowania.

  • heniek 8 października, 2020 at 9:53 am Reply

   Lidia, dlaczego pominęłaś a analizie „nakaz określonego sposobu przemieszczania się” ?

  • heniek 7 października, 2020 at 11:43 pm Reply

   Tego typu rozporządzenie rzeczywiście wynika z ustawy.
   Jednak zapomniałaś o punkcie 12.
   Mianowicie maseczki są legalne i zgodne z ustawą z roku 2008 gdyż w punkcie 12 art 46b jest napisane:

   „W rozporządzeniu można ustanowić (…) nakaz określonego sposobu przemieszczania się.”

   Na tej podstawie w rozporządzeniu z kwietnia 2020 po raz pierwszy pojawia się:

   „Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży
   lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:
   1) w środkach publicznego transportu zbiorowego itd (…)”

  • heniek 7 października, 2020 at 10:43 pm Reply

   Rozporządzenie jest równorzędne z ustawą, jest samodzielnym aktem prawnym mającym moc prawną bez ustawy. Jedno i drugie jest poniżej konstytucji i nie może zaprzeczać zapisom konstytucji. Jednak niezgodność ustawy lub rozporządzenia z konstytucją może stwierdzić jedynie Trybunał Konstytucyjny. Do czasu orzeczenia o niezgodności ustawę lub rozporządzenie, które weszło w życie uważa się za legalne i powszechnie obowiązujące. Rozporządzenia o obowiązku noszenia maseczek nikt nie zgłosił do Trybunału. Rzecznik Praw Obwatelskich kwestionował to rozporządzenie jeszcze w maju co miało wartość polityczną gdyż jest z przeciwnego nadania politycznego, ale nie miało żadnej wartości prawnej.
   Tak więc rozporządzenie obowiązuje wszystkich czy się to komuś podoba czy nie.

   • Beata 7 października, 2020 at 11:41 pm Reply

    Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. Istnieje cos takiego jak „rozporządzeni z mocą ustawy”, ale takowe może ogłosić WYŁĄCZNIE Prezydent w czasie stanu wojennego. Może o czymś nie wiem, ale wydaje mi się, że Minister Zdrowia i Prezydent to dwie różne osoby w tym kraju. Pozostałe rozporządzenia NIE MOGĄ istnieć bez ustawy na której są oparte. Jeśli Sejm zdecyduje zlikwidować jakąś ustawę automatycznie ulegają likwidacji wszystkie rozporządzenia na niej oparte. Jeśli twierdzisz, że rozporządzeni i ustawa są równorzędne prawnie to podaj mi proszę podstawę prawna tego stwierdzenia. Ja opieram swoje stwierdzenie na art. 92. punkt 1 Konstytucji. jako początkującemu polecam cos w rodzaju samouczka w tym temacie. Jak poczytasz to pogadamy kogo obowiązuje rozporządzenie i czy rzeczywiście jest równorzędne z ustawą.
    https://www.profinfo.pl/blog/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-hierarchii-aktow-prawnych-w-polsce/

    • heniek 7 października, 2020 at 11:44 pm Reply

     Tutaj akurat masz rację.

 11. Von Kattowitz 7 października, 2020 at 5:31 pm - Reply

  Gdzie byliście jak zakazywano wstępu do lasów i używania myjni samoobsługowych? Teraz jest kilka tysięcy przypadków dziennie a wy kwestionujecie epidemię.

  • heniek 7 października, 2020 at 10:51 pm Reply

   Jasna sprawa, wtedy siedzieli pos..ani ze strachu w domach. Teraz chojrakują.
   Raz na sto lat poważna epidemia. Ewolucja poprzez dobór naturalny pozostawia jednostki mające silny instynkt samozachowawczy. Skoro fejsbuk i onet nie przekonał to tylko natura może przekonać.

   • Beata 7 października, 2020 at 11:49 pm Reply

    hahahaha.. pogadamy o tym przetrwaniu i doborze naturalnym za kilka miesięcy jak ci bida z nędzą zajrzą w oczy i nie będziesz miał dostępu do internetu. 'Upsss wtedy nie pogadamy, ale może przypomnisz sobie naszą rozmowę i protesty o wolność

    • heniek 7 października, 2020 at 11:55 pm Reply

     Wiesz co od wielu lat straszą bidą, nędzą, ubóstwem, hiperinflacją i wojną z ruskimi tymczasem maseczka mi poczucia wolności nie odebrała, chyba, że Tobie?

     • Beata 8 października, 2020 at 5:29 am Reply

      I na zdrowie. Widać inaczej odbieramy wolność

      • heniek 8 października, 2020 at 10:47 am Reply

       Pogadamy za 2-3 tygodnie gdy dziennie będzie umierać kilkaset osób w Polsce. Z powodu tego jednego wirusa.

 12. Krystyna 7 października, 2020 at 3:41 pm - Reply

  Moi kochani ,pan Heniek przeciez jest opłacanym trollem.Za każdą ,,odpowiedz,, ma kase.To jasno widac . PANI BEATO jest Pani mądrą kobieta ! Mowi Pani to ,co wielu z nas .To wszystko prawda

  • heniek 7 października, 2020 at 4:57 pm Reply

   A pani Krystyna to zapewne pani Beata jak to ostatnio wyszło przy wypowiedziach innych pań tu na portalu co wykazał sam pan redaktor.

   • Beata 7 października, 2020 at 5:56 pm Reply

    Pani Beata nie zniża się do poziomu trolli, którzy piszą sami ze sobą z kilku kont równocześnie. Za stara jest na takie numery i ma swój honor o ile Pan Heniek wie co to takiego. Pan redaktor może jak najbardziej sprawdzić moją osobę. Nie mam nic do ukrycia

    • heniek 8 października, 2020 at 12:02 am Reply

     Jasne, ze wiem. Widzę maseczki, myślę Bóg Honor Ojczyzna ojców naszych co za niepodległość życie oddali. Przecież Maseczki to nasz nowy zaborca.

    • Paweł Skobar 7 października, 2020 at 7:12 pm Reply

     Heniek wierzy tylko w Najmojszą Prawdę Objawianą codziennie o 19:30 przez Danusię Holecką.

     Beato! – nie burz jego świata, miej litość nad bliźnim. Jak się biedaczek zorientuje że realna rzeczywistość różni się krańcowo od NPO (Najmojsza Prawda Objawiona) to cóż on wtedy nieboraczek uczyni???

     • heniek 8 października, 2020 at 12:41 am Reply

      Dr Dawid Ciemięga z Tychów ostro o antymaseczkowcach: „Pajace, którym wydaje się, że potrafią myśleć” O Turbo debilach nie wspomnę przez szacunek dla Ciebie.

      • Paweł Skobar 8 października, 2020 at 8:14 am Reply

       Agresja Henku, feeeee nieładnie….. musiałeś wczorajszy przekaz Danusi Holeckiej wzmocnić dwoma harnasiami i małkpą. Rzuć Danusię zostań przy małpkach. Będzie zdrowiej i Vateusz zyska.

       • heniek 8 października, 2020 at 9:16 am Reply

        Ale to nie moje słowa. A do Ciebie nie dociera, że nie masz racji. Liczne artykuły które podsuwa ci google pomijają „nakaz określonego sposobu przemieszczania się”. Wybiórcza kłamliwa interpretacja bez mocy prawnej. Pomijając twoje obraźliwe insynuacje.

      • Beata 8 października, 2020 at 5:31 am Reply

       Lekarz Ciemięga – też mi autorytet Waść sobie znalazłeś

       • heniek 8 października, 2020 at 9:27 am Reply

        Lepszy niż Twój Dogmat Karnisty gdzie autor nie podpisał się nazwiskiem. Nie dziwię się. Takie bzdury wypisywać też bym się wstydził podpisać.

     • Beata 7 października, 2020 at 9:27 pm Reply

      hehehehe

 13. Paweł Skobar 7 października, 2020 at 12:42 pm - Reply

  Drogi Henku,

  Pan Prezes nie miał założonej maseczki na wczorajszej uroczystości zaprzysiężenia rządu u Prezydenta . Rozumiem, że zrobił to zgodnie z literą prawa § 24 ust. 3 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów 07.08.2020, która dopuszcza tylko jeden wyjątek:

  „Osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, jak również te, mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”

  Jaki stopień niepełnosprawności ma Pan Prezes umiarkowany, znaczny czy głęboki?
  Czy w świetle tego oznacza to że rządzą nami… No kto drogi Watsonie?

  • heniek 7 października, 2020 at 1:00 pm Reply

   A zaprzysieżenie było na otwartej przestrzeni z zachowaniem odległości 1,5 tak czy nie?

   • Paweł Skobar 7 października, 2020 at 1:28 pm Reply

    Nie stali. Długość kończyny górnej do dłoni u przeciętnego człowieka to 50cm. Ręki nie podaje się sztywno na wprost tylko pod kątem wiec stali od siebie o około 80cm.

    A że Prezes lichego wzrostu to i rączki króciutkie więc stali jeszcze bliżej.

    • heniek 7 października, 2020 at 10:53 pm Reply

     i gdzie te zdjęcia? Nastała niezręczna cisza? Czy może sam trolujesz mając poparcie w Faktach, ale tych z TVN.

     • Paweł Skobar 8 października, 2020 at 8:08 am Reply

      Drogi Heńku, czy widzisz gdziekolwiek w komentarzach linki do zdjęć? Komentujesz od dawna i tego nie zauważyłeś? Wstyd!!!

      Poszukaj w wujku google. On Cię poprowadzi!

      • heniek 8 października, 2020 at 9:42 am Reply

       Tak widzę w komentarzach linki do zdjęć. Na przykład tu:
       https://tvs.pl/informacje/zaprzysiezenie-nowego-rzadu-jaroslaw-kaczynski-wicepremierem/
       Przeczą Twojej tezie co oznacza, że znowu dałeś się oszukać.

       • heniek 8 października, 2020 at 12:56 pm Reply

        Coś mi tu Pawełku mijasz się z prawdą. Raz sugerowałeś, że nie miał maski podczas podawania ręki, drugi raz, że odległość od kolegi była nie przepisowa gdy nie miał maski, na co nie masz dowodów, a trzeci raz, że nie można zdjęć linkować.
        Wiesz co ja też za nim nie przepadam, ale bardziej nie lubię krętaczy forumowych.

    • heniek 7 października, 2020 at 2:06 pm Reply

     Pokaż zdjęcia.

    • Beata 7 października, 2020 at 1:56 pm Reply

     Z tym prezesem to pojechałeś hehehehe

 14. heniek 7 października, 2020 at 12:28 pm - Reply

  Kto mówi, że obowiązek maseczek jest nielegalny ten kłamie.
  „Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, (…), ust i nosa (…)” – § 24 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

  Dotyczy to między innymi:

  – środków publicznego transportu zbiorowego, takiego jak: autobusy, tramwaje, kolej;

  – miejsc ogólnodostępnych, takich jak: drogi, place, cmentarze, parki, ogrody botaniczne, plaże, parkingi – chyba że uda się zachować odległość co najmniej 1,5 m (do 24 lipca 2020 r. wynosiła ona 2 m) od przebywających w tych miejscach osób;

  – zakładów pracy oraz budynków użyteczności publicznej, takich jak np. urzędy, przychodnie, banki, urzędy pocztowe;

  – sklepów i targowisk.

  • Beata 7 października, 2020 at 2:19 pm Reply

   Panie Heńku, radzę się zapoznać bliżej prawem obowiązującym w Polsce. Na mocy Konstytucji, która jest najwyższym prawem w Polsce mamy gwarantowaną ogólnie pojętą wolność. Dalej idą ustawy niższego rządu, które musza być z nią zgodne a rozporządzenia tego czy innego ministra w tym ministra zdrowia nie ma mocy prawnej bez odpowiedniej ustawy lub wprowadzenia jednego z trzech ściśle określonych w Konstytucji stanów nadzwyczajnych. Nie mamy ogłoszonego ani stanu wyjątkowego, ani stanu wojennego, ani nawet stanu klęski żywiołowej, więc potrzebna jest ustawa, która legalizuje rozporządzenie. Minister zdrowia oparł je na ustawie o chorobach zakaźnych z 2008 roku. Na swoje nieszczęście nie doczytał, że w tej ustawie wszelkie środki zapobiegawcze dotyczą WYŁACZNIE osób chorych lub podejrzanych o zakażenie. Innymi słowy osoby zdrowe nie są zobligowane do stosowania obostrzeń zawartych w jego rozporządzeniu w tym maseczek. Takie jest prawo na obecną chwilę. W związku z powyższym mandaty nakładane na ludzi za brak maseczki oraz kary administracyjne z Sanepidu są bezprawne i on o tym dobrze wie idąc w zaparte a ludzie słuchający go w TV i nie mający pojęcia o okręcie staja przeciwko nie noszącym maseczek. Wszak sam pan minister mówił w TV, że mandaty itd. Prawda jest taka, że jak ktoś głupi i przyjmie taki mandat to po ptokach. Jak ktoś mądry to odmawia przyjęcia mandatu i sprawa jest uważana ze względu na brak podstaw prawnych. To samo dotyczy kar administracyjnych z Sanepidu. Sanepid nie może też karać sklepów za to, że klient wchodzi bez maseczki, bo nie jest od tego. Jedyne za co Sanepid może ukarać sklep to za nieprzestrzeganie zasad dotyczących higieny w sklepie a do tego zalicza się obecnie odkażanie i zabezpieczenie dostępu do dozownikami z płynem odkażającym i takie tam pierdoły. Zrozumcie wreszcie, że rząd i Tv zrobiła z was niewolników przez swoją propagandę. Nie wszystko co mówią w TV jest prawdą – według mnie większość nie jest prawdą. Nastawili was przeciwko sobie, zrobili z was donosicieli na bliskich i sąsiadów tak, żebyście nawzajem się pilnowali a oni mieli mniej roboty z szukaniem tych niepokornych. Obudźcie się wreszcie

   • heniek 7 października, 2020 at 5:11 pm Reply

    Na mocy konstytucji Rozporządzenie jest obowiązującym prawem. Jeśli ktoś nie zna się na chorobach zakaźnych to próbuje swoich sił w prawodastwie. Powodzenia.

    • Beata 7 października, 2020 at 5:48 pm Reply

     A co ja do cholery napisałam człowieku? Weź Pan sobie jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem. „rozporządzenie nie ma mocy prawnej bez odpowiedniej ustawy”. Jeśli opiera się na ustawie jest jak najbardziej obowiązującym prawem. Musi jeszcze być zgodne z tą ustawą, a nie przeczyć jej zapisom. Jeśli w ustawie stoi jak byk, że środki zapobiegawcze stosuje się do osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie i nie ma tam ani słowa o osobach ZDROWYCH to nie można w rozporządzeniu narzucać nakazów czy zakazów zdrowym. Prawo jest zero jedynkowe. Jak Panu się wydaje, na jakiej podstawie sądy UMAŻAJĄ mandaty i kary administracyjne Sanepidu? Nie sądzi Pan, że wykorzystaliby każdy kruczek prawny, żeby ukarać gdyby mieli faktyczne podstawy? Proponuję sobie „wygooglać” artykuły prawników i wyroki sądów w tej sprawie to może się Pan douczy. Nasza potyczka słowna nie ma sensu, ponieważ zarówno w dziedzinie chorób zakaźnych jak i podstaw prawnych usiłuje Pan na siłę postawić na swoim. Będzie Pan bronił swoich oprawców do końca i wbrew dowodom. Życzę Panu szczerze dużo zdrowia, bo jak je Pan straci ten dupiaty system, którego Pan broni dobierze się Panu do tyłka

     • heniek 7 października, 2020 at 11:13 pm Reply

      Rozporządzenie obowiązuje każdego na terenie kraju. Wątpliwości prawne rozstrzygają sądy i Trybunał, a nie niekulturalne forumowiczki. Sąd zapewne rozstrzygnie, że rozporządzenie jako wydane później od ustawy, w kwestiach spornych zastępuje ustawę zgodnie z duchem prawa i intencją ustawodawcy co jest pisaną zasadą w polskim orzecznictwie. Dopóki nie rozstrzygnął to każdego obywatela obowiązuje rozporządzenie. Gdyby tak nie było to już dawno nowa ustawa byłaby uchwalona i podpisana przez prezydenta. Bo jaki były to problem?

      • Beata 8 października, 2020 at 1:50 am Reply

       W dyskursie z Panem i święty straciłby nerwy. Rozporządzenie NIGDY NIE MOŻE ZASTAPIĆ USTAWY, ponieważ nie może bez niej egzystować, więc pisanie o „pisanej zasadzie w polskim orzecznictwie” nic Panu nie da. Sąd już orzekł niezgodność z prawem nakazu noszenia maseczek przez osoby zdrowe
       https://www.antyradio.pl/News/Nakaz-noszenia-maseczek-nielegalny-Sad-wydal-miazdzace-dla-rzadu-orzeczenie-42341
       Na podstawie tego wyroku sprawa o wykroczenie została umorzona.
       „Bo jaki byłby problem” z uchwaleniem nowej ustawy? Bardzo trafne pytanie. Mając parlamentarna większość PIS mógł to zrobić bez trudu i to w trybie przyspieszonym, bo przecież stan wyższej konieczności. Dlaczego tego nie zrobił? Dlaczego nie wprowadził chociażby stanu klęski żywiołowej, która dawałby możliwość zgodnego z prawem działania tego rozporządzenia? Oni od początku zdawali sobie sprawę ze skutków lockdownu dla małych i średnich firm a także skutków długotrwałego noszenia maseczek. Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej otwierałoby drogę przedsiębiorcom do ubiegania się o odszkodowania a osobom poszkodowanym na zdrowiu działaniami rządu do odszkodowań za utratę zdrowia. Na to nie mogli i nie chcieli sobie pozwolić. Woleli zastraszyć ludzi, wlać im w głowy medialną papkę, żeby sami chcieli te przeklęte maseczki nosić i jeszcze z byka patrzeli na tych, którzy odmawiają noszenia ze względu na niezgodność z prawem i szkodliwość. Czas się obudzić i zrozumieć, że rządowi wcale na waszym zdrowiu nie zależy nawet, jeśli wam to wmawiają od miesięcy

       • heniek 8 października, 2020 at 10:14 am Reply

        Nakaz maseczek jest legalny. Rozporządzenie wynika z ustawy. Ustawa mówi o możliwości wprowadzenia rozporządzenia w wypadku epidemii. Widać, że do ustawy z 2008 roku jeszcze nie zajrzałaś.

       • P Śl 8 października, 2020 at 9:27 am Reply

        Powiedzenie „nigdy nie rozmawiaj z idiotą….” nie wzięło się znikąd. A ten pseudo autorytet przemilczmy go, bo jak ktoś miesza plandemię ze zmianami klimatycznymi to nie ma o czym z takim rozmawiać.

        • heniek 8 października, 2020 at 9:50 am Reply

         Takie wyrażanie się o forumowiczkach jest bardzo niekulturalne. Widać kultury na politechnice nie uczą.

      • heniek 8 października, 2020 at 12:30 am Reply

       Nakaz noszenia maseczek jest zupełnie legalny i kwestii spornych nie ma precyzyjnie rzecz ujmując.

       • Beata 8 października, 2020 at 4:10 am Reply

        Sądy maja inne zdanie niż Pan, ale Pan wie lepiej. A może to pobożne życzenia? Chce Pan zaczarować rzeczywistość?

        • heniek 8 października, 2020 at 9:46 am Reply

         Były tylko dwa wyroki na kilkaset w których sądy miały odmienne zdanie.

         • Beata 8 października, 2020 at 2:28 pm Reply

          Wróć, o dwóch wyrokach uniewinniających mówiły i pisały media a co za tym idzie wujek google ma je na składzie. Ja widziałam ich o wiele więcej i były to wyroki z manifestacji z kwietnia i mają. Reszta spraw jest w toku ze względu na spowolnienie działania sądów, więc się nie podniecaj. Szkoda mi kolejnego dnia na dyskusje z tobą dobry człowieku. Wprawdzie mam nie normowany czas pracy i często pracuję w nocy, jednak pracuje się o wiele wydajniej bez konwersacji z „heńkiem” opętanym „przemieszczaniem się”. Kto miał rację czas pokaże. Życzę ci miłego życia ilekolwiek ci go zostało

          • heniek 8 października, 2020 at 3:24 pm Reply

           Nie, dwa wyroki zapadły uniewinniające za brak i kilkaset skazujących do połowy września. Tutaj numer sprawy:
           SYGN. AKT: II W 71/20 Kościan
           SYGN. AKT: II W 502/20 Olkusz
           Podaj pozostałe jeśli istnieją.

 15. Sławek 7 października, 2020 at 11:33 am - Reply

  Beata, dzięki za ten wykład. Dokładnie tak jest i niech przeczytają wszyscy ci, którzy tak dzielnie bronią noszenia maseczek. Dodać jeszcze należy, że na gruncie prawnym również nie ma obowiązku ich noszenia, a zmuszanie innych do ich noszenia ma wręcz znamiona przestępstwa (art. 191 kk).

  • heniek 7 października, 2020 at 12:13 pm Reply

   Dlaczego? Dlatego że nie ma maseczek w konstytucji?

 16. Beata 7 października, 2020 at 10:27 am - Reply

  Dziękuję autorowi za profesjonalizm i obiektywne podejście do tematu rzadko spotykane obecnie w mediach

 17. Piotr 7 października, 2020 at 2:35 am - Reply

  W końcu coś sensownego. Pierwsze słyszę o takim proteście, ale idea słuszna. Chyba większość tych ludzi w maskach ma świadomość koronki ale zmęczeni są nakazami i brakiem poszanowania ludzkiej godności. Sporo ściągnęło by maskę, ale boją się mandatów, więc dla świętego spokoju noszą. Jesteś chory, boisz się, noś maskę ale nie czepiaj się, że ktoś jej nie ma. Każdy powinien patrzeć siebie a nie agresja wszędzie. To celowe działanie, skłócony naród, łatwiej sterować.
  Plany na sobotę już wobec tego mam,idę na rynek.
  Brawo ludzie w końcu się budzimy

  • heniek 7 października, 2020 at 10:37 am Reply

   Ale to ty skłócasz naród, który się dzielnie podporządkował na wiosnę dzięki czemu mamy 2600 zgonów a nie 36 tysięcy jak Hiszpanie.
   Ten protest podobnie jak protest przedsiębiorców przed wyborami ma doprowadzić do rozbicia jedności w czym chcesz wziąć udział. Wybory się skończyły to nagle „przedsiebiorcy” pod przywództwem jednego z kandydatów przestali protestować. Przez antycoovidowców mamy obecnie drastyczny wzrost zachorowań.

   • Beata 7 października, 2020 at 12:23 pm Reply

    Heniek, Hiszpanie nawet na protestach zakładają maseczki i jakoś im to nie pomogło. Śmiertelność w krajach Europy zachodniej spowodowana była min. tym, że są to społeczeństwa starzejące się, gdzie jest większy odsetek osób w wieku 70+ niż w Polsce. Śmiertelność korona wirusowa dotyczy głównie tej grupy wiekowej. Noszenie maseczek nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli chodzi o protesty przedsiębiorców to protestują nadal w ramach protestów przeciw obostrzeniom rządu. Ten „kandydat na prezydenta” jest na tych protestach, choć TV go nie pokazuje. Wielokrotnie na nich przemawiał. Nawet kiedy prowadził samodzielne protesty mówił o konieczności zjednoczenia przedsiębiorców z pracownikami, bo maja wspólny interes. Teraz to zjednoczeni nastąpiło, bo protestują już nie tylko przedsiębiorcy, ale ludzie sprzeciwiający się tej medialnej pandemii bez względu na wykonywany zawód. Wzrost zachorowań nie jest spowodowany przez „antycovidowców”. Tak twierdzą media a fakt jest taki, że im więcej testów tym więcej wykrytych zachorowań a właściwie zakażeń. Zakażeni są prawie wszyscy a chorują tylko ci, których układ immunologiczny nie działa właściwie. Jakość testów PCR to i co tak naprawdę wykrywają to oddzielny temat i to bardzo rozległy. Proponuje poczytać na ten temat to może się coś Panu rozjaśni.

    • heniek 7 października, 2020 at 12:39 pm Reply

     My też jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Hiszpanie zbyt późno podporządkowali się obostrzeniom, które zostały zbyt późno wprowadzone. Zbyt długo utrzymywał się wysoki współczynnik propagacji wirusa. Wiem bo mam stały kontakt ze współpracownikami z Hiszpani. We Włoszech z kolei nagła kumulacja zachorowań przepełniła służbę zdrowia. Zabrakło łóżek, respiratorów i sił pielęgniarkom. Które oczywiście był z góry na dół zabezpieczone przed wirusem. Ludzie umierali w domach bo odmawiano im przyjęcia do szpitala.
     Stąd we Włoszech umieralność wyniosła 12% a w Polsce 3%. Temu nie da się zaprzeczyć.
     Tak czy inaczej protest przeciwko noszeniu maseczek w okresie epidemi uważam za fanaberię ludzi, którzy nie mają co z wolnym czasem zrobić.

     • Beata 7 października, 2020 at 1:32 pm Reply

      Proponuję wziąć kalkulator do ręki, bo te 3% śmiertelności w Polsce to dane z sufitu. Liczba ludności to obecnie około 37660000 a zgonów razem z chorobami współistniejącymi to 2792 osoby. Jakby nie liczyć wychodzi 0,0074%. Jeśli policzy Pan osoby, które zmarły wyłącznie z przyczyn korona wirusa czyli (po dane proszę się udać na stronę Ministerstwa Zdrowia) trochę ponad 300 osób to śmiertelność wyjdzie jeszcze mniejsza. Serio cały kraj ma drżeć w posadach z powodu 0,0074% śmiertelności. To jest kpina a raczej „fanaberia”, o której Pan wspomniał, ale ze strony wystraszonych przez media ludzi.

      • heniek 7 października, 2020 at 2:04 pm Reply

       Grypą rocznie w Polsce zaraża się kilka milionów osób a umiera około 100 osób.
       Więc znikoma jest śmiertelność wśród zarażonych na grypę. A znacząca jest śmiertelność zarażonych na koronawirus.

      • heniek 7 października, 2020 at 1:57 pm Reply

       Mówimy o śmiertelności wśród dotkniętych chorobą, a nie wśród zdrowych. Zdrowych problem nie dotyczy.
       W Polsce na 100 tyś chorych jest niecałe 3 tysiące zmarłych.
       We Włoszech na 330 tyś zarażonych jest 36 tysięcy zmarłych.
       Więc wniosek, że epidemia to wymysł mediów by przykryć deficyt Polski jest fałszywy. Tymbardziej, że przed epidemią planowany na 2020 deficyt miał wynieść zero zł. W Polsce.

       • Beata 7 października, 2020 at 2:56 pm Reply

        Nawet jeśli przyjmiemy jako punkt wyjściowy liczbę zmarłych na korona wirusa, których faktycznie na dzień dzisiejszy według Ministerstwa Zdrowia jest 301 osób oraz liczbę zakażeń, która wynosi na dziś 107 319 to wychodzi nam umieralność 0,28%. Proszę pamiętać, że pozostałe osoby zmarły na choroby współistniejące, więc nie można ich liczyć jako ofiary wirusa, bo były wyłącznie jego nosicielami

        • heniek 7 października, 2020 at 5:01 pm Reply

         Oj widze, że jesteś humanistką. Umieralność wynosi 2800 osób na ponad 100 tysięcy zakażonych. Jak można porównywać dzienną liczbę zgonów z roczną liczbą zakażeń.

         • Beata 7 października, 2020 at 6:16 pm Reply

          Skoro ma Pan tak ścisły umysł to proszę mi pokazać w statystykach choć jeden dzień, gdzie liczba zgonów w Polsce wyniosła 301 osób. To jest liczba osób z całej „pandemii”, które zmarły wyłącznie z powodu korona wirusa. Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia

          • heniek 7 października, 2020 at 10:27 pm Reply

           Nie. To jest liczba osób bez chorób współistniejących, czyli kolejna nieścisłość z Twojej strony. Przykładowa cukrzyca nie jest chorobą śmiertelną podobnie jak nadciśnienie, astma i inne.

        • Grzegorz Żądło 7 października, 2020 at 4:46 pm Reply

         Dlaczego osób, które miały choroby współistniejące, mamy nie uważać za ofiary COVID-19? Trzeba przyjąć założenie, że gdyby się nie zarazili koronawiirusem, to akurat teraz by nie zmarli.

         • Beata 7 października, 2020 at 6:59 pm Reply

          Być może by zmarli, być może nie. W przypadku tych osób uznanych za ofiary korona wirusa zwłaszcza przez pierwsze miesiące „pandemii” nie będziemy mieć pewności. Czy wie Pan, że przez pierwsze kilka miesięcy był całkowity zakaz dokonywania autopsji? Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Gdyby zaledwie kilku patologów całkiem niezależnie od siebie wbrew zakazom potajemnie nie zrobiło sekcji zwłok do dzisiaj nie byłoby wiadomo, że problemy z oddychaniem u chorych na korona wirusa biorą się z zakrzepów w płucach i dotychczasowo stosowane podłączanie pod respirator praktycznie zrobiło z ich płuc papkę. Oczywiście ich śmierć przypisano korona wirusowi, choć zawiniła niewiedza lekarzy i odgórny zakaz sekcji zwłok. Tych ludzi można było uratować podając środki na rozrzedzenie krwi i doraźnie stosując tlenoterapię zamiast respiratorów. Uśmiercono tysiące a ich śmierć znalazła się w statystykach korona wirusa. Statystyki zarówno zakażeń jak i śmierci jest zafałszowana. Proszę zgłosić się do lekarza – szpital, SOR – to dostanie Pan na wejściu do podpisania oświadczenie jako osoba, która zgłasza się z powodu korona wirusa. Jeśli Pan odmówi to Pana nie przyjmą, bo takie mają obecnie procedury. Nie ważne co Panu jest – rana do szycia, wypadek samochodowy, ból brzucha. Większość ludzi podpisuje, bo chcą uzyskać pomoc. Słyszał Pan o osobach, które nigdy nie robiły testu i nagle dzwoni do nich Sanepid, że mają kwarantannę, bo mają korona wirusa? Generalnie rząd i media mówią swoje a realna rzeczywistość aż krzyczy. Ministerstwo Zdrowia dopiero po licznych zapytaniach obywatelskich zaczęło podawać rozróżnienie zmarłych na zmarłych na korona wirusa i tych, które zeszły na choroby współistniejące. Wcześniej wszyscy jak leci umierali na korona wirusa i nikt nie mówił o chorobach współistniejących. Jakie więc założenie musimy teraz przyjąć? Wszystko co dzieje się wokół korona wirusa i statystyk, zakażeń, zachorowań, śmierci, testów to jedno wielkie kłamstwo. Czas pokaże kto miał rację

          • heniek 7 października, 2020 at 10:29 pm Reply

           Od początku przy każdej ofierze ministerstwo informowało: Wiek, płeć oraz miał czy nie miał choroby współistniejące.

         • heniek 7 października, 2020 at 5:06 pm Reply

          Dokładnie tak. Przykładowa cukrzyca jest chorobą współistniejącą. Gdyby nie koronawirus to pacjent z cukrzycą mógłby żyć długo i szczęśliwie. A tak stał się ofiarą koronawirusa, a nie cukrzycy jeśli zmarł z jego powodu.

          • Beata 7 października, 2020 at 7:11 pm Reply

           nie mam już miejsca w wątku o kroplach pary wodnej, więc napiszę Panu tutaj. Cytuję „No wiec już wiesz dlaczego zarówno chirurg jak i zwykły człowiek powinien nosić maseczkę. Bo zatrzymuje ona krople wody z wirusami na maseczce.” Dopiero co twierdził Pan, że para wodna jest zbyt mikra, żeby wirusy się do niej przyczepiły. Skoro jest tak mikra i wirus też to przechodzi przez maseczkę bez problemu. Jeszcze trochę, jak stanie się zimno zobaczy Pan czy maseczki potrafią ja powstrzymać. Część się rzeczywiście skropli na maseczce, ale reszta przejdzie bez problemu a wraz z nią wirus

           • heniek 7 października, 2020 at 10:34 pm Reply

            No więc przypomnij sobie gdy usta są owinięte szalem w zimie to szal staje się mokry, a mgła właśnie w minimalnym stopniu wydostaje się na zewnątrz. Nie mówiąc o kroplach z kaszlu czy kichnięcia. To jest dobry przykład. Wokół osób z zasłoniętymi ustami mgła nie unosi się prawie wogóle.

         • P Śl 7 października, 2020 at 4:51 pm Reply

          No właśnie, że nie należy.

 18. Ivan 7 października, 2020 at 2:22 am - Reply

  Widzę że w Katowicach też umieją czytać rozporządzenia i ustawy ze zrozumieniem. Wg rozporządzenia są osoby zwolnione z maseczek, a w Ustawie z 2008 roku jest wyraźnie, że profilaktykę stosuje się do osób chorych.
  Poza tym, wielu lekarzy mówi, że maseczki bardziej szkodzą niż pomagają, nawet były minister o tym mówił.

 19. heniek 6 października, 2020 at 5:44 pm - Reply

  49 osób na proteście to i tak więcej niż na proteście LGBTQWERTY itd. Do tego przyjechali nie wiadomo skąd. Po co o tym wogóle pisać. Przecież to margines. Uwierzą gdy zachorują.

  • Ivan 7 października, 2020 at 2:29 am Reply

   Proszę przeczytać dokładnie ! Dokładnie jest napisane, że będzie 9 grup po 49 osób. Czytać !

  • Sebastian 6 października, 2020 at 7:21 pm Reply

   @heniek – umiesz czytać ze zrozumieniem? nikt nie podważa istnienia koronawirusa. Ograniczenia wolności są niewspółmierne go wprowadzonych ograniczeń i dlatego trzeba protestować! I bardzo dobrze, że informują bo nie wiedziałem o tej akcji a teraz wiem i zamierzam się tam wybrać.

   • heniek 6 października, 2020 at 8:14 pm Reply

    Ograniczenia wolności niewspółmierne do wprowadzanych ograniczeń? Co to za bełkot? A pasy zapinasz w samochodzie, a dzieci posyłasz przymusowo do szkoły, a szczepisz je przymusowo i nie ogranicza to Twojej wolności? Nagle się obudziło czterdziestu rozbujników, że im wolność odbierają. Liberałowie gatunek wymierający.

    • Piotr 7 października, 2020 at 3:10 am Reply

     Człowieku bełkot uprawiasz Ty.
     Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś. Chcesz to daj się szczepić, zaszczep się nawet 5 razy w roku jak chcesz. Szczepienia kalendarzowe ok ale nie pod przymusem na grypę czy koronę. Ty chyba nie jesteś prawdziwy facet, tylko kalesony.
     Kobiety mają większe jaja niż Ty. To wstyd i hańba dla facetów, że takie poddańcze melepety. Ale tak to jest, jak się przychodzi z roboty, siada na kanapie i uruchamia TV

     • heniek 7 października, 2020 at 10:23 am Reply

      Do kompleksa. Szczepienie będzie dobrowolne, a pasy w aucie są obowiązkwe. Będziesz protestował przeciwko pasom? Przecież utraciłeś wolność z ich powodu.

     • Sebastian 7 października, 2020 at 7:49 am Reply

      Piotrze, nie kompromituj się..
      Masz jakiś kompleks na punkcie męskości? Chyba tak..
      Takie obrażanie innych to oznaka słabości więc polecam zrezygnować z tego typu formy wypowiedzi.
      Uspokój się i zainteresuj się źródłami naukowymi a nie jakimiś randomowymi guru z internetu.
      Tyle razy się mówi, że maseczka chroni innych anie Ciebie a Ty w kółko, że chorzy mają nosić..
      A z tą wolnością to mylisz chyba pojęcia wolności z anarchią i nie rozumiesz chyba co znaczy wolność w aspekcie zasad życia w społeczeństwie.

      • Beata 7 października, 2020 at 10:24 am Reply

       Maseczka nie chroni ani ciebie ani innych i są na to źródła naukowe. Co więcej zarówno nauka jak i praktyka lekarska wie o szkodliwości zakrywania ust i nosa przez wiele godzin, oddychania własnym dwutlenkiem węgla, oraz hodowania bakterii i grzybów w wilgotnym środowisku maseczki. Będzie tragedia jak się zaczną infekcje skórne, nadkażenia jamy ustnej i grzybice płuc, i to masowo za kilka tygodni czy miesięcy. Zwłaszcza przy obecnym systemie leczenia przez telefon i słabym dostępie do służby zdrowia. Tak trudno zrozumieć, że nie dość, że nie pomagasz innym to szkodzisz sobie? Nie radzę słuchać „ekspertów” telewizji śniadaniowych, ani rządowych, ponieważ mówią to co im się każe. W żadnym wypadku nie neguję istnienia korona wirusa. Co więcej mam świadomość, że ta rodzina wirusów współistnieje z nami od dziesiątek jeśli nie setek lat. Co roku spora część infekcji wirusowych była nimi spowodowana i nikt nie siał paniki. Ten wirus nie jest bardziej zjadliwy od innych wirusów z tej rodziny co wyraźnie pokazują statystyki. Organizm zdrowy doskonale sobie radzi z korona wirusami. Organizm słaby jest narażony przy KAŻDEJ infekcji. Rządowi i maintreamowym mediom pomyliły się pojęcia. Profilaktyka to nie jest noszenie maseczki tylko uodpornienie organizmu i nie narażanie ludzi na zbyteczny stres. Strach jaki wzbudziła korona panika, pogorszenie warunków bytowych w związku z utratą pracy i środków do życia, ograniczenie dostępu do lekarza powoduje większe straty niż osławiony wirus. Pozdrawiam i życzę zdrowia

       • P Śl 7 października, 2020 at 12:21 pm Reply

        Dokładnie tak Beata. Wirusy były, są i będą,, a organizm ludzki jest stworzony do tego by się na nie uodparniać. A samo uodparnianie nie polega na zajadaniu się medykamentami, ale tak nas uczą, bo koncernom farmaceutycznym zależy, żeby nam wciskać ciemnotę, bo im zależy na jak największej sprzedaży. Osobiście nie choruję od prawie 19 lat. Nie jem tabletek, nie szczepię się i ciekawe…jakoś nie choruję? Gdyby życie na ziemi zależało od medykamentów i szczepionek to już dawno byśmy wyzdychali. I kto tu jest płaskoziemcem?

       • heniek 7 października, 2020 at 10:39 am Reply

        To dlaczego lekarze noszą maseczki? Jeśli maseczka nie chroni i są na to źródła naukowe.
        Wirus Grupy uśmierca około 100 osób rocznie w Polsce. Są na to źródła naukowe.

        • Beata 7 października, 2020 at 11:43 am Reply

         Chirurg nosi maseczkę, żeby mówiąc wprost nie napluć na pole operacyjne, nie nakichać itd. Tak było normalnie a teraz noszą, bo takie mają przepisy ustanowione przez dyrekcję szpitali i ośrodków zdrowia i to nie wszyscy. Grypa uśmiercała co roku od lat osoby ze słabą odpornością lub tak popularnymi ostatnio „chorobami współistniejącymi”. Nikt z tego powodu nie kazał nam nosić maseczek. Co więcej w sezonie grypowym klasy szkolne były zdziesiątkowane z powodu infekcji – także korona wirusowych. Dzieciaki nie raz chodziły do szkoły z katarem czy nawet kaszlem i nikt nie wyzywał ich rodziców od nieodpowiedzialnych matołów, bo rozumiał, że czasami nie mają wyjścia musząc pracować na chleb. Coście się nagle tacy wrażliwi zrobili na dobro ogółu? Wystraszyli was tą medialną szopką wokół korona wirusa, namieszali wam w głowach a po statystykach widać, że to w ogóle nie ma sensu. Według danych z Ministerstwa Zdrowia zaledwie trochę ponad 300 osób zmarło od początku tej „pandemii” na korona wirusa a reszta na choroby współistniejące. Przedział wiekowy średnio 70+ czyli osoby, które i tak pewnie by zmarły z tej czy innej przyczyny. Współczuję rodzinom, ale taka jest prawda. DZIENNIE w Polsce umiera z różnych powodów ponad 1100 osób. Gdzie tu pandemia? Wie Pan ile osób zmarło lub umrze, bo z powodu tej medialnej ściemy nie dostało pomocy medycznej na czas – chorzy na raka, zawały, udary, cukrzycę. Czytałam wypowiedź dyrektora oddziału onkologicznego, że teraz zgłosiło się do jego kliniki kilkanaście osób, bo wcześniej bały się korona wirusa. Z tych kilkunastu osób tylko 5 ma szansę na dalsze leczenie a reszta przyszła kilka miesięcy za późno i maja wyrok śmierci. Czy ktoś liczy te wszystkie osoby jako ofiary tej paniki? Czy ci ludzie i ich rodziny nie zasługują na współczucie? Kto za to odpowie? Przecież mogliby żyć, gdyby nie durna polityka rządu i nagonka w mediach. Kto odda matkę dzieciom, która musiała czekać na wynik testu, choć potrzebowała natychmiastowej pomocy? Kto zwróci żonę starszemu Panu, która zmarła z powodu rozlania wyrostka robaczkowego, bo bez testu nikt nie chciał jej dotknąć? Kto pocieszy męża i niedoszłego ojca, którego żona w wysokiej ciąży nie uzyskała pomocy na czas z tego samego powodu? To nie są odosobnione przypadki tylko nikt o nich nie mówi w TV. Czy wy naprawdę nie widzicie tej paranoi? Jesteście tacy ludzcy nosząc maseczki dla dobra innych, ale macie klapki na oczach na wszystkie ofiary tej korona ściemy. Nie przyszło wam do głowy, że wy lub ktoś z waszej rodziny może też umrzeć z powodu tej wymyślonej pandemii i to wcale nie na korona wirusa tylko z powodu braku dostępu do opieki medycznej? Czas otworzyć oczy drodzy Państwo i powiedzieć temu szaleństwu dość! Rząd realizuje swoją politykę i ma was wszystkich w nosie nawet, jeśli rzekomo robi te obostrzenia „dla waszego dobra”. Gdzie tu dobro? Zapraszamy na protest do Katowic lub do 50 pozostałych miast w Polsce 10.10.2020

         • heniek 7 października, 2020 at 12:04 pm Reply

          I z tego samego powoduco chirurg wszyscy nosimy maseczki. Żeby nie rozpylać wirusa na kroplach śliny podczas mówienia, otwierania jamy gastralnej, kichania, kaszlania. Maseczka w pewnym stopniu zatrzymuje krople. Grypa zabiła 100 osób koronawirus znacznie więcej bo jest znacznie bardziej zaraźliwy. Czy chcesz wrócić do zakazu wychodzenia z domu bez poważnego powodu? Jak nie to noś maseczkę wśród innych ludzi bo to pomaga. Tak pacjentowi jak i Tobie.

          • Beata 7 października, 2020 at 1:04 pm Reply

           Heniek przeczytaj jeszcze raz co napisałeś a potem się zastanów. Chirurg nosi maseczkę, żeby uniknąć naplucia czy nakichania w pole operacyjne i dobrze zdaje sobie sprawę, że nie chroni ona przed przenikaniem wirusów, które są tysiące razy mniejsze od kropelek śliny. Maseczka jak najbardziej zatrzymuje krople, ale nie wirusa. Co więcej najnowsze badania mówią, że przenosi się on nie tylko drogą kropelkową, ale i drogą powietrzną, więc informuje cię niniejszym, że nie tylko maseczka, ale także dystans 1,5 metra a nawet 2 też cię nie chroni. Co do śmiertelności grypa vs korona wirus dobrze się zastanów. Na grypę zmarło 100 osób i nikt nie sieje grypowej paniki a na korona wirusa 300 i panika po byku. 200 osób różnicy w 38 milionowym państwie. Serio nie widzisz absurdu? Zdajesz sobie sprawę co to jest pandemia czy chociażby epidemia? Hiszpanka to była prawdziwa pandemia, która nie patrzyła na wiek ofiar czy choroby współistniejące. Kosiła równo młody czy stary a nawet o dziwo więcej umierało osób w sile wieku. Trup słała się gęsto, szpitale nie nadążały. Ktoś wtedy nakazywał zostać w domu, nie iść do pracy, nie iść do szkoły? Korona wirus przy niej to małe Miki. Dla twojej informacji rząd już w lecie wiedział, że ponownie zamknie ludzi w domach tylko o tym nie mówił, bo były wybory a potem protesty przybrały na sile. Wiesz jak gotuje się żabę? Nie wrzucasz jej do wrzątku tylko do zimnej wody, bo inaczej wyskoczyłaby jak oparzona. Woda staje się coraz cieplejsza a żaba tego nie zauważa aż nie ma już siły z gara wyskoczyć. To samo rząd robi z wami. Dawkują wam informacje w TV, coraz bardziej straszą. Jak się w końcu zorientujecie o co im chodziło będziecie w czarnej D. Przedsiębiorstwa pozamykane z powodu bankructwa, wzrost bezrobocia, całkowite uzależnienie od pomocy państwa. Takimi ludźmi łatwo się steruje. Kto zaryzykuje utratę 500+, 1000+ czy nawet 2000+ i przeciwstawi się władzy jak nie ma widoków na żadna pracę. W Biedronkach nie starczy etatów dla wszystkich. Z powodu strachu jaki w was zasiali patrzycie na te wymyśloną „pandemie” wąskotorowo. Wirus i nic poza tym nie widzicie. Wirus jest mało groźny w porównaniu do głodu i bezrobocia, które za kilka miesięcy nastąpi. Ciągłe dodrukowywanie pieniędzy tylko przyspieszy ten proces, bo już inflacja rośnie po byku. Próbujemy wam uświadomić, że rząd zrobił was w konia w celu przykrycia tego co przez ostatnie kilkadziesiąt lat zrobił z państwem. Korona wirus spadł mu jak z nieba podobnie jak większości zadłużonych gospodarek światowych. Można mu przypisać zły stan państwa i nikogo nie wsadzić za to co nagrabili przez lata. Im wcale nie chodzi o nasze dobro. Zrozum to wreszcie. To jest zwykły biznes i strach przed utratą kontroli.

           • heniek 7 października, 2020 at 1:27 pm Reply

            Masz błędne podstawy swojego toku rozumowania. Każda epidemia propaguje się z funkcją wykładniczą. W grypie współczynnik propagacji jest mały bo jest mało zaraźliwa, a dodatkowo śmiertelność jest niewielka. W koronawirusie zaraźliwość jest bardzo duża i śmiertelność też. Stąd przy 100 ofiarach grypy rocznie nikt nie panikuje, a przy 100 ofiarach koronawirusa tygodniowo i przyroście wykładniczym świadomi panikowali, a nie świadomi się buntowali. I tak jest do dzisiaj. Coś gdzieś przeczytałaś, podobnie jak naukowcy z wszechnicy warszawskiej, ale podstaw wiedzy nadal brakuje bo przeprowadzić poprawną ścieżkę dedukcji.

           • heniek 7 października, 2020 at 1:15 pm Reply

            Naprawdę nie ma o czym dyskutować jeśli nie wiesz, że wirus przenosi prawie wyłącznie na kroplach wody. Bez wody ginie.

            • Beata 7 października, 2020 at 1:43 pm Reply

             Czyli wracamy do podstaw 😉 Z czego składa się powietrze w atmosferze ziemskiej? Czy nie ma w nim czasem pary wodnej? Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo cokolwiek napiszę Pana zaprogramowany na wirusa mózg i tak tego nie przyjmie. Życzę miłego dnia

             • heniek 7 października, 2020 at 2:00 pm Reply

              Tak wracamy do podstaw. Jeśli nie odróżniasz pary wodnej od mgły i aerozolu który tworzy z powietrzem. Para wodna to stan gazowy. Więc nie ma kropli pary wodnej na której wirus mógłby osiąść.
              Pozdrawiam.

              • Beata 7 października, 2020 at 2:41 pm Reply

               Matko i córko! Ja wiem, że para wodna to postać gazowa. Jednak w określonych warunkach podlega skropleniu czyż nie? Wbrew pozorom nie potrzeba do tego temperatury 100 stopni Celsjusza a wirusy są tak maleńkie, że nie potrzebują gigantycznych kropli, żeby się do nich przyssać. Skoro coś jest tak małe, że wymaga mikroskopu elektronowego do zidentyfikowania to chyba zrozumiałe jest, że może wykorzystywać nawet niedostrzegalne ludzkim okiem pary wodne w powietrzu. Obłęd z tym tłumaczeniem jak krowie na rowie. Pan pozostanie przy swoim a ja przy swoim i koniec dyskusji. Żegnam

               • heniek 7 października, 2020 at 4:55 pm Reply

                No wiec już wiesz dlaczego zarówno chirurg jak i zwykły człowiek powinien nosić maseczkę. Bo zatrzymuje ona krople wody z wirusami na maseczce.

          • do henka 7 października, 2020 at 12:13 pm Reply

           niektórzy tego nie zrozumieja nigdy – heniek ty juz nie wychodz z domu od teraz wogóle

           • heniek 7 października, 2020 at 12:15 pm Reply

            Podrzuć jakiś racjonalny argument tylko silniejszy niz autorytet pana doktora w lecznicy świętokrzyskiej bo inaczej ciężko z Tobą dyskutować.

        • Paweł Skobar 7 października, 2020 at 11:23 am Reply

         Heńka nie przekonasz racjonalnymi argumentami. On codziennie o 19:30 odbiera rozkazy od Danusi Holeckiej.

         Drogi Heniu, wyjaśnij mi w takim razie:
         a) dlaczego Jego Ekscelencja Oberbremier Wszystkich Bezpieczniaków wczoraj na zaprzysiężeniu Gabinetu nie miał maseczki i miał kontakt fizyczny z Prezydentem?
         b) Nasz czcigodny Premier powiedział, że wirusa już nie ma i nie należy się go bać. Sugerujesz Heniu, że Maowiecki kłamie? Jak Pinokio?

         • heniek 7 października, 2020 at 12:09 pm Reply

          Powiedział tak w dniu w którym zmarły tylko 3 osoby. Bo taki był wtedy trend. Wnioskował prawidłowo. Pomylił się jak wszyscy.

Dodaj komentarz

*
*