Reklama

Profesjonalny outsourcing IT – sprawdź jak wygląda

Niezawodne rozwiązania informatyczne to obecnie klucz do rozwoju biznesu. Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej firm właśnie z powodu tego jak ważna jest ciągłość pracy i bezpieczeństwo danych, decyduje się na współpracę z firmą informatyczną w zakresie kompleksowej obsługi informatycznej. Kompleksowa usługa w tym zakresie obejmuje szereg działań, takich jak: opieka nad infrastrukturą informatyczną, sprawne usuwanie usterek czy też wdrażanie innowacyjnego oprogramowania lub lepsze wykorzystanie już posiadanych zasobów. To zaledwie kilka elementów, które składają się na skomplikowany proces obsługi informatycznej. W artykule wyjaśniamy, jak wygląda współpraca w zakresie outsourcingu IT.

Czym jest outsourcing IT?

Rozpoczynając opis procesu outsourcingu, należy zacząć od wyjaśnienia samego pojęcia. Termin outsourcing pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem od trzech słów: outside – resource – using. Nazwa ta oznacza strategię biznesową opierającą się na powierzeniu obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Outsourcing to nic innego, jak przekazywanie zadań, funkcji, projektów i procesów do realizacji firmie, która zrobi to lepiej od nas. Jest to tym ważniejsze, że obecnie coraz trudniej zbudować obsługę infrastruktury IT w oparciu o własne zasoby.

Dlaczego klienci decydują się na outsourcing IT?

Powodów jest wiele, ale najczęściej po dokładnym rozpoznaniu wszystkich możliwości i związanych z tym kosztów i utrudnień, klienci sami dochodzą do tego, że  outsourcing IT jest optymalnym rozwiązaniem. Powierzenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie to odpowiednia możliwość pod wieloma względami, z których najczęściej powtarzane to: doświadczenie, kompetencje, kompleksowość, elastyczność, dyspozycyjność, zaufanie, bezpieczeństwo, czas, szybkość, szerokie wsparcie, pomoc użytkownikom, usługi towarzyszące i opcjonalne, wygoda. 

Jak powinien wyglądać outsourcing IT?

Szeroko rozumiany outsourcing IT to przede wszystkim kompleksowe wsparcie firmy przez zewnętrznego partnera zarówno w zakresie utrzymania ruchu, bezpieczeństwa jak też wsparcia dla użytkowników, doradztwa, serwisu i usług dodatkowych. Jednak nie każda firma informatyczna zasługuje na to miano. Określenie „partner” jest z reguły zarezerwowane dla doświadczonych firm, które mają świadomość istoty biznesu klient, czują odpowiedzialność za swoje działanie i rozwój środowiska informatycznego firmy, które nadzorują. Taka relacja opiera się na wzajemnym zaufaniu, a także wielopłaszczyznowej kooperacji. Rzetelny partner outsourcingowy nie tylko „gasi pożary”, ale przede wszystkim minimalizuje ryzyko ich wystąpienia. Dodatkowo w ramach swoich działań potrafi zapewnić bezpieczeństwo. Nawet gdy do „pożaru” dojdzie, to będzie to nic nieznaczący i łatwy do likwidacji płomyk.

Realizacja usług takich jak outsourcing IT w Katowicach obejmuje wiele działań, jednak to jak będzie wyglądał, w głównej mierze zależy od samego klienta. To on decyduje, z których usług zamierza skorzystać, a które nie są w jego przypadku konieczne. Zakres outsourcingu jest więc kwestią bardzo indywidualną, jednak przeważnie obejmuje:

✔ ogólną opiekę nad infrastrukturą informatyczną,

✔ administrowanie siecią i serwerami,

✔ wysokiej jakości helpdesk,

✔ budowę infrastruktury komputerowej,

✔ monitoring działania infrastruktury,

✔ archiwizację i zabezpieczenie danych,

✔ wsparcie dla użytkowników,

✔ usługi serwisowe.

Tylko doświadczona i rzetelna firma outsourcingowa będzie partnerem, który będzie w stanie zaoferować pełnowymiarowe wsparcie, a także współodpowiedzialność w drodze do sukcesu. Profesjonalny outsourcing IT, skutecznie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa, a tym samym poprawę jego pozycji wśród konkurencji.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*