Reklama

Powstanie łącznik rowerowy pomiędzy ul. Kościuszki i ul. Barbary

G. Ż.
Trwa projektowanie łącznika rowerowego pomiędzy ulicami Kościuszki i Barbary. Ten krótki odcinek umożliwi skrócenie drogi do Parku Kościuszki oraz będzie stanowił kontynuację infrastruktury rowerowej z ul. Barbary.

Obecnie chcąc dojechać rowerem z ul. Kościuszki do ul. Barbary lub odwrotnie trzeba korzystać z mocno zniszczonego asfaltowego ciągu pieszego, który biegnie tuż nad autostradą A4. Droga dla rowerów znajdzie się nieco na północ od niego i pobiegnie tuż przy ogrodzeniu ogródków działkowych. Wszystko dlatego, że to teren miejski, a wspomniany asfaltowy chodnik leży na terenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga dla rowerów ma zostać zbudowana zgodnie z najnowszymi standardami. Będzie asfaltowa i ma mieć 2,5 metra szerokości. Zjazd z ul. Kościuszki zostanie zlokalizowany mniej więcej na wysokości południowo-wschodniego narożnika ogrodzenia ogródków działkowych. Potem droga pobiegnie tuż przy płocie. Przez ul. Barbary ma zostać zbudowany wyniesiony przejazd rowerowy.

Odbyły się już konsultacje z Radą Dzielnicy Śródmieście i przedstawicielem środowiska rowerowego. Uczestnicy konsultacji zasugerowali odsunięcie drogi od ogrodzenia ogródków działkowych przy wlocie drogi na ul. Barbary oraz połączenie zarówno nowej drogi, jak i istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Barbary z kładką nad autostradą A4.

Budowa DDR będzie oznaczała likwidację 4 miejsc parkingowych. Pomiędzy drogą rowerową i barem Galop zaplanowano posadzenie 20 drzew.


Tagi:

Komentarze

  1. Katowiczan 26 kwietnia, 2023 at 9:49 pm - Reply

    Rowerzysta jadacy nowym łącznikiem od ul. Kościuszki wpadnie wprost na samochody które każdego dnia parkują na ścieżce rowerowej na ul. Barbary.

  2. Mieszkaniec 25 kwietnia, 2023 at 8:29 pm - Reply

    A gdzie ten fajny artykuł o długach miasta….ocenzurowany

Dodaj komentarz

*
*