Reklama

Poważnie i rozrywkowo. Sezon w NOSPR otwarty

Ł. K.
Zaczęło się od Straussa, Bartoka i Szymanowskiego. Ich dzieła będzie można usłyszeć jeszcze nie raz. Nie zawiodą się też fani jazzu i muzyki z gier komputerowych. Będą stałe cykle i kilka gwiazd. Nowy sezon w NOSPR zapowiada się bardzo ciekawie.

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia i tylko kilka wolnych miejsc na sali koncertowej. Tak było podczas koncertu otwierającego kolejny rok działalności NOSPR. Ma on być równie intensywny co poprzednie. Nadal będą się odbywały koncerty abonamentowe, które z roku na rok zyskują większą popularność. W ich trakcie stali bywalcy będą mogli usłyszeć wielu uznanych solistów w towarzystwie muzyków NOSPR. Czwartki, piątki i niedziele to koncerty symfoniczne. Również w piątki pozostaje uruchomiony w ubiegłym roku cykl koncertów muzyki dawnej. Sobota, raz w miesiącu, będzie należeć do muzyków orkiestry AUKSO. – Obserwujemy wzrost sprzedaży wszystkich rodzajów abonamentów – mówi Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor NOSPR. Z kolei we wtorki nadal będzie działał klub jazzowy. Podobnie jak w poprzednich, również w tym sezonie repertuar ma być zróżnicowany. Jednak zdecydowanie więcej niż dotychczas będzie kompozycji Johanna Straussa i węgierskich kompozytorów. Postarano się również o najlepszych muzyków. Podczas Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpią muzycy Orchester Wiener Akademie, a towarzyszyć im będzie John Malkovich w roli narratora. Oprócz poważnych kompozycji, w sali koncertowej będzie można usłyszeć również muzykę rozrywkową. Jednak na ponowny występ Jimka i Miuosha nie ma na razie co liczyć. – Były głosy, że jesteśmy tacy super, bo gramy hip-hop z Jimkiem. Cieszymy się z tego, ale nie chcemy, żeby taka opinia przylgnęła do tego  miejsca i muzyków – mówi Wnuk-Nazarowa. Powróci za to trasa koncertowa Video Games Live, na której usłyszeć będzie można muzykę z gier komputerowych. To wydarzenie już niedługo, bo 15 listopada. Również w listopadzie rozpoczną się Zaduszki Jazzowe. Na jednym z trzech koncertów wystąpi m. in. słynna holenderska saksofonistka Candy Dulfer.

Miłośnicy jazzu na pewno nie będą mieli powodów do narzekań.  Za nieco ponad miesiąc swój repertuar zaprezentuje w recitalu Piotr Orzechowski. Z kolei już w przyszłą niedzielę, w towarzystwie orkiestry NOSPR, wystąpi Tomasz Stańko z zespołem. Z orkiestrą i swoim trio zagra legendarny Chick Corea. Pełny program, bilety i abonamenty są dostępne na stronie NOSPR.


Tagi:

Komentarze

  1. Roma 11 września, 2018 at 4:24 pm - Reply

    chciałabym kupić abonament na wtorkowe koncerty jazzowe, czy to możliwe?

Dodaj komentarz

*
*