Reklama

Pomnik Jerzego Ziętka zdewastowany. Sprawcy pochwalili się zdjęciami w internecie

Grzegorz Żądło
Prawdopodobnie wczesnym popołudniem w sobotę został zdewastowany pomnik gen. Jerzego Ziętka, stojący w Parku Powstańców Śląskich. Po umieszczenie napisów i przyklejeniu plakatu na pomniku, sprawcy zrobili sobie z nim zdjęcie. To ludzie skupieni wokół Adam Słomki, kandydata na prezydenta Katowic.

Zgłoszenie o  dewastacji pomnika policja dostała kilkanaście minut po godz. 14. Sprawcy przykleili na rzeźbie gen. Ziętka plakat z podobizną Adama Słomki i hasłem „Na prezydenta”. Ponadto oblali pomnik czerwoną farbą lub inną substancją i namalowali przekreślone pięcioramienne gwiazdy. Pomalowali też na czerwono imię i nazwisko Jerzego Ziętka, a przed zdaniem „Syn ziemi śląskiej” dopisali „skurwy”.

Na miejsce pojechał m.in. technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Policja informuje, że przesłuchuje świadków i zabezpiecza nagrania z monitoringu. Dotarcie do sprawców nie powinni być trudne. Na swoim profilu na Twitterze zdjęcia momentu dewastacji oraz już zniszczonego pomnika zamieścił Adam Słomka. Kandydat na prezydenta Katowic napisał: „Nowy wygląd monumentu tow. Jerzego Zięta. Precz z komuną! Dekomunizacja w toku…” (pisownia oryginalna).

Źródło: https://twitter.com/Slomka_KPN

Prezydent Katowic Marcin Krupa zapowiedział, że pomnik zostanie wyczyszczony przez miejskie służby jeszcze dzisiaj, po zakończeniu pracy policji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*